Испечатете ја страната

„КИСИ ТРЕЈД“ ги извлече добитниците од големата Наградна игра „Причина повеќе“ – автомобил доби Ѓорги Пелтековски од Струмица

Сабота, 15 Мај 2021

Познатиот бренд во трговијата „КИСИ ТРЕЈД“, денеска ги извлече добитниците од големата Наградна игра „Причина повеќе“, која се реализираше во изминатите пет месеци во сите КИСИ Маркети.

Главната награда - автомобил „Шкода Фабија“, ја доби Ѓорги Пелтековски од Струмица, а беа извлечени уште 35 вредни награди: 5 телевизори, 5 машини за перење, 5 машини за сушење, 5 велосипеди, 5 таблети, 5 ваучери од 2.000 денари за ресторан „Базилико“ и 5 ваучери од 2.000 денари за пазарување во КИСИ Маркетите.

Петте најсреќни потрошувачи кои добија телевизор се: Ванчо Трајков од Радичево, Ленче Илиева од Струмица, Иљо Јанев од Добрашинци, Атанас Пертемов од Струмица и Живка Накова од Струмица..

Машина за перење алишта „Favorit“ за: Драги Цветков од Раброво, Демир Денидов од Градско Балдовци, Ирена Андоновска од Градско Балдовци, Горан Митев од Градско Балдовци и Ана Стефанова од Струмица.

Машина за сушање алишта „Favorit“ добија: Катерина Горичова од Моноспитово, Панче Костадинов од Мокрино, Златко Ангелов од Дрвош, Лазар Петров од Дрвош и Васил Поповски од Струмица.

Добитници на таблет се: Александар Крапов од Робово, Надица Марковска од Владевци, Васил Крстев од Робово, Ѕвезда Тантушева од Радово и Кети Миладинова од Струмица.

Во денешното извлекување од наградната игра „Причина повеќе“ беа доделени и пет велосипеди, а добитници се: Зорица Митрова од Струмица, Ѕвонко Андонов од Струмица, Сашко Милушев од Куклиш, Александра Василева од Градско Балдовци и Весна Босиљанова од Струмица.

Ваучер од 2.000 денари за користење во ресторан „Базилико“ добија: Радмила Јакимова од Струмица, Васе Трајков од Василево, Љупка Митева од Струмица, Љубинка Галева од Сачево и Зоран Андонов од Струмица.

Ваучер од 2.000 денари за пазарување во КИСИ Маркетите добија: Дејан Мушкарски од Дрвош, Сашко Донев од Радичево, Иван Димитров од Дрвош, Дафинка Коцева од Струмица и Бранка Петрова од Струмица.

Стојне Стојкова – менаџер на КИСИ Маркетите упати честитки до сите добитници на награди и благодарност до сите потрошувачи кои пазаруваат во КИСИ Маркетите, најавувајќи дека и во наредниот период ќе ја градат својата доверба кај потрошувачите со понудите, пристапните цени и секако акциите со дополнителни изненадувања за нив.

ФОТОГАЛЕРИЈА

ВИДЕО од извлекувањето

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Горан Пандев денеска го слави 38-от роденден

Горан Пандев денеска го слави 38-от роденден

Јул 27, 2021 Магазин

Македонската интернационална фудбалска ѕвезда, струмичанецот Горан Пандев, денеска го слави својот 38 роденден. Пандев е еден од најдобрите фудбалери...

Ова седмица високи температури со над 40 степени

Ова седмица високи температури со над 40 степени

Јул 26, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од денеска до крајот на ова седмица под влијание на топла воздушна маса од југ, времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период ...

Утре прекин на електричната енергија на дел од улицата „Братство Единство“ во Струмица

Утре прекин на електричната енергија на дел од улицата „Брат…

Јул 25, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (понеделник, 26 јули), од 07:00 до 10:00 часот ќе има прекин на електричната енергија на дел од...

Од утре на роденденски шопинг во „РАЗНОПРОМЕТ АС“, ПОПУСТ на се што се продава таму

Од утре на роденденски шопинг во „РАЗНОПРОМЕТ АС“, ПОПУСТ на…

Јул 25, 2021 Магазин

Традиционално во последната недела од месец јули, познатиот струмички бренд „РАЗНОПРОМЕТ АС“ ја организира роденденската недела, почнувајќи од утре, п...

НОВО во Струмица! Отворена специјализирана продавница на традиционални турски баклави

НОВО во Струмица! Отворена специјализирана продавница на тра…

Јул 25, 2021 Маркетинг

Нова уникатна приказна во Струмица започнува од вечерва на плоштадот, спроти хотел „Есперанто“. Отворена е специјализирана продавница на традиционални...

Струмичката полиција уапсила две млади момчиња, кај нив е пронајдена марихуана

Струмичката полиција уапсила две млади момчиња, кај нив е пр…

Јул 25, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

СВР Струмица информира дека синоќа по полноќ, околу 00:30 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Х.Д.(21 година)...

Повредено 23-годишно момче од Струмица, управувајќи возило излетал од патот

Повредено 23-годишно момче од Струмица, управувајќи возило и…

Јул 25, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Синоќа околу 23:40 часот на патот Струмица – Ново Село, во село Босилово, патничко возило „Сеат Ибица“ со струмички регистарски ознаки, управувано од ...

Утре голема акција на „Комуналец“ за чистење на отпадот во Струмица

Утре голема акција на „Комуналец“ за чистење на отпадот во С…

Јул 24, 2021 Вести

ЈПКД „Комуналец“ од Струмица, утре (недела, 25 јули) од 07:00 до 16:00 часот организира голема акција за чистење на отпадот во градот. Се планира да с...