„КИСИ ТРЕЈД“ ги извлече добитниците од големата Наградна игра „Причина повеќе“ – автомобил доби Ѓорги Пелтековски од Струмица

Сабота, 15 Мај 2021

Познатиот бренд во трговијата „КИСИ ТРЕЈД“, денеска ги извлече добитниците од големата Наградна игра „Причина повеќе“, која се реализираше во изминатите пет месеци во сите КИСИ Маркети.

Главната награда - автомобил „Шкода Фабија“, ја доби Ѓорги Пелтековски од Струмица, а беа извлечени уште 35 вредни награди: 5 телевизори, 5 машини за перење, 5 машини за сушење, 5 велосипеди, 5 таблети, 5 ваучери од 2.000 денари за ресторан „Базилико“ и 5 ваучери од 2.000 денари за пазарување во КИСИ Маркетите.

Петте најсреќни потрошувачи кои добија телевизор се: Ванчо Трајков од Радичево, Ленче Илиева од Струмица, Иљо Јанев од Добрашинци, Атанас Пертемов од Струмица и Живка Накова од Струмица..

Машина за перење алишта „Favorit“ за: Драги Цветков од Раброво, Демир Денидов од Градско Балдовци, Ирена Андоновска од Градско Балдовци, Горан Митев од Градско Балдовци и Ана Стефанова од Струмица.

Машина за сушање алишта „Favorit“ добија: Катерина Горичова од Моноспитово, Панче Костадинов од Мокрино, Златко Ангелов од Дрвош, Лазар Петров од Дрвош и Васил Поповски од Струмица.

Добитници на таблет се: Александар Крапов од Робово, Надица Марковска од Владевци, Васил Крстев од Робово, Ѕвезда Тантушева од Радово и Кети Миладинова од Струмица.

Во денешното извлекување од наградната игра „Причина повеќе“ беа доделени и пет велосипеди, а добитници се: Зорица Митрова од Струмица, Ѕвонко Андонов од Струмица, Сашко Милушев од Куклиш, Александра Василева од Градско Балдовци и Весна Босиљанова од Струмица.

Ваучер од 2.000 денари за користење во ресторан „Базилико“ добија: Радмила Јакимова од Струмица, Васе Трајков од Василево, Љупка Митева од Струмица, Љубинка Галева од Сачево и Зоран Андонов од Струмица.

Ваучер од 2.000 денари за пазарување во КИСИ Маркетите добија: Дејан Мушкарски од Дрвош, Сашко Донев од Радичево, Иван Димитров од Дрвош, Дафинка Коцева од Струмица и Бранка Петрова од Струмица.

Стојне Стојкова – менаџер на КИСИ Маркетите упати честитки до сите добитници на награди и благодарност до сите потрошувачи кои пазаруваат во КИСИ Маркетите, најавувајќи дека и во наредниот период ќе ја градат својата доверба кај потрошувачите со понудите, пристапните цени и секако акциите со дополнителни изненадувања за нив.

ФОТОГАЛЕРИЈА

ВИДЕО од извлекувањето

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Пожар на ридот над Струмица, гореше нискостеблеста шума, гореше и кај Габрово и Баница

Пожар на ридот над Струмица, гореше нискостеблеста шума, гор…

Јул 30, 2021 Вести

Попладнево околу 16:40 часот избувна пожар на ридот над Струмица во непосредна близина на турските гробишта. Гореше сува трева и нискостеблеста шума. ...

Повторно почнува да расте бројката со новозаразени со Ковид-19, Струмица со три нови случаи

Повторно почнува да расте бројката со новозаразени со Ковид-…

Јул 30, 2021 Вести

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регис...

Жителите на „Бетовенова“, „Бошко Буха“ и „Братство“ останаа без вода за пиење, ќе немат вода до утре наутро

Жителите на „Бетовенова“, „Бошко Буха“ и „Братство“ останаа …

Јул 30, 2021 Вести

Жителите кои живеат на улиците „Бетовенова“, „Бошко Буха“ и „Братство“, во горниот дел на градот Струмица, односно турското маало, во моментот се без ...

Струмичката полиција синоќа со засилени мерки за санкционирање на возачи кои брзо возат

Струмичката полиција синоќа со засилени мерки за санкционира…

Јул 29, 2021 Вести

Секторот за внатрешни работи Струмица синоќа во периодот од 21:00 до 01.00 часот по полноќ презеде засилени мерки за санкционирање на возачи кои управ...

Во петок ќе биде поставена Изложба на уникатни ДЛ креации (морски ѕвезди)

Во петок ќе биде поставена Изложба на уникатни ДЛ креации (м…

Јул 29, 2021 Најава

Во петок (30 јули) од 19:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, младата дизајнерка Данче Лазарова за прв пат ќе постави Изложба на...

Домот за стари лица „Отворено срце“ бара медицински сестри и негувателки

Домот за стари лица „Отворено срце“ бара медицински сестри и…

Јул 29, 2021 Веб Билборд

Домот за стари лица „Отворено срце“ од Струмица има потреба од медицински сестри и негувателки. Пријавување од понеделник до петок од 08:00 до 16:00 ч...

АПЕЛ од „Комуналец“: Рационално да се користи водата

АПЕЛ од „Комуналец“: Рационално да се користи водата

Јул 29, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Поради зголемените температури на воздухот ЈПКД „Комуналец“ Струмица апелира до сите граѓани за совесно и рационално користење на водата за пиење. Вод...

Утре цел ден без електрична енергија ќе бидат жителите на селото Куклиш

Утре цел ден без електрична енергија ќе бидат жителите на се…

Јул 28, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (четврток, 29 јули), од 07:00 до 19:00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците во на...