„КИСИ ТРЕЈД“ ги извлече добитниците од големата Наградна игра „Причина повеќе“ – автомобил доби Ѓорги Пелтековски од Струмица

Сабота, 15 Мај 2021

Познатиот бренд во трговијата „КИСИ ТРЕЈД“, денеска ги извлече добитниците од големата Наградна игра „Причина повеќе“, која се реализираше во изминатите пет месеци во сите КИСИ Маркети.

Главната награда - автомобил „Шкода Фабија“, ја доби Ѓорги Пелтековски од Струмица, а беа извлечени уште 35 вредни награди: 5 телевизори, 5 машини за перење, 5 машини за сушење, 5 велосипеди, 5 таблети, 5 ваучери од 2.000 денари за ресторан „Базилико“ и 5 ваучери од 2.000 денари за пазарување во КИСИ Маркетите.

Петте најсреќни потрошувачи кои добија телевизор се: Ванчо Трајков од Радичево, Ленче Илиева од Струмица, Иљо Јанев од Добрашинци, Атанас Пертемов од Струмица и Живка Накова од Струмица..

Машина за перење алишта „Favorit“ за: Драги Цветков од Раброво, Демир Денидов од Градско Балдовци, Ирена Андоновска од Градско Балдовци, Горан Митев од Градско Балдовци и Ана Стефанова од Струмица.

Машина за сушање алишта „Favorit“ добија: Катерина Горичова од Моноспитово, Панче Костадинов од Мокрино, Златко Ангелов од Дрвош, Лазар Петров од Дрвош и Васил Поповски од Струмица.

Добитници на таблет се: Александар Крапов од Робово, Надица Марковска од Владевци, Васил Крстев од Робово, Ѕвезда Тантушева од Радово и Кети Миладинова од Струмица.

Во денешното извлекување од наградната игра „Причина повеќе“ беа доделени и пет велосипеди, а добитници се: Зорица Митрова од Струмица, Ѕвонко Андонов од Струмица, Сашко Милушев од Куклиш, Александра Василева од Градско Балдовци и Весна Босиљанова од Струмица.

Ваучер од 2.000 денари за користење во ресторан „Базилико“ добија: Радмила Јакимова од Струмица, Васе Трајков од Василево, Љупка Митева од Струмица, Љубинка Галева од Сачево и Зоран Андонов од Струмица.

Ваучер од 2.000 денари за пазарување во КИСИ Маркетите добија: Дејан Мушкарски од Дрвош, Сашко Донев од Радичево, Иван Димитров од Дрвош, Дафинка Коцева од Струмица и Бранка Петрова од Струмица.

Стојне Стојкова – менаџер на КИСИ Маркетите упати честитки до сите добитници на награди и благодарност до сите потрошувачи кои пазаруваат во КИСИ Маркетите, најавувајќи дека и во наредниот период ќе ја градат својата доверба кај потрошувачите со понудите, пристапните цени и секако акциите со дополнителни изненадувања за нив.

ФОТОГАЛЕРИЈА

ВИДЕО од извлекувањето

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

„Happy Pluto Pizza Factory“ итно има потреба од работничка

„Happy Pluto Pizza Factory“ итно има потреба од работничка

Јун 16, 2021 Веб Билборд

„Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица итно има потреба од девојка за работна позиција помошничка на пица мајстор. Пријавување и повеќе информации на: 0...

Актерите од струмичкиот театар утре два часа ќе ја блокираат раскрсницата пред зградата на Општина Струмица

Актерите од струмичкиот театар утре два часа ќе ја блокираат…

Јун 15, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Иницијативниот одбор на иницијативата „Култура или Фис-култура“ ја информира струмичката јавност дека утре, (среда, 16 јуни), од 11:00 до 13:00 часот ...

Се отвораат карневалите низ Европа, струмички карневалисти на карневал во Албанија

Се отвораат карневалите низ Европа, струмички карневалисти н…

Јун 13, 2021 Вести

Струмичкиот карневал и традицијата на градот под Царевите кули претставени пред публиката во Албанија. На покана од Центарот за уметност и култура-те...

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот

Јун 13, 2021 Веб Билборд

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот. Пријавување на Facebook и Instagram профилите на бутикот: www.facebook.com/AngelsStrumica www.instagram...

Отворена канцеларија на премиерот Зоран Заев во Струмица за непосредни средби со граѓаните

Отворена канцеларија на премиерот Зоран Заев во Струмица за …

Јун 12, 2021 Вести

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска во Струмица ја отвори Канцеларијата за непосреден контакт со граѓаните. ...

Трет ден блокада во центарот на Струмица

Трет ден блокада во центарот на Струмица

Јун 10, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Трет ден блокирана главната раскрсница пред ТЦ „Глобал“ во Струмица. Блокадите кои ги има во повеќе градови во терминот од 15 до 17 часот се организир...

Струмичката полиција приведе 36-годишен жител од Василево, кај него пронајдено марихуана и малолетничка која живеела во неговиот дом

Струмичката полиција приведе 36-годишен жител од Василево, к…

Јун 09, 2021 Вести

Денеска во Василево, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Т.М.(36) од Василево. При претрес во неговиот дом, извршен со судска на...

„Да и девојките играат фудбал“ - промовирана родовата еднаквост во фудбалот

„Да и девојките играат фудбал“ - промовирана родовата еднакв…

Јун 08, 2021 Вести

Во организација на ЖФК „Тиверија“, а со поддршка на градоначалникот и Советот на општина Струмица, денеска во спортската сала на СОУ „Димитар Влахов“ ...