Испечатете ја страната

„Црвена Ружа“ отвора нов модерен маркет, на денот на отворањето големи изненадувања за потрошувачите

Понеделник, 10 Мај 2021

Ланецот од маркети на познатиот струмички бренд „Црвена Ружа“, препознатлив кај струмичани по дисконтните цени, во сабота, 15-ти мај во 12:00 часот отвора уште еден модерен маркет на површина од 1200 м².

Новиот маркет на „Црвена Ружа“ се наоѓа во кругот на поранешен „Југопромет“ во Струмица и располага со 50 паркинг места за своите потрошувачи.

Новина во овој модерен маркет „Црвена Ружа“ е тоа што таму ќе се подготвуваат разновидни јадења по домашни рецепти, а ќе има и своја месарница со свежо месо.

Повеќе од 30.000 производи веќе се поставени во новиот маркет, кои на самиот ден на отворањето ќе бидат со намалени цени и дополнителни гратис производи, а на дел од производите се планира презентација и декустација.

Од „Црвена Ружа“ на денот на отворањето најавуваат и големи изненадувања за своите потрошувачи кои ќе го посетат маркетот, па и за најмладите потрошувачи таму ќе бидат Маша и Медо, Мина и Мики Маус, кои купувањето ќе им го направат позабавно.

„Црвена Ружа“ веќе 32 години ги опслужува струмичани и своите ценети потрошувачи од регионот, благодарение на довербата на потрошувачите кои ја имат за квалитетни и ниски цени на производи во сите свои маркети.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Горан Пандев денеска го слави 38-от роденден

Горан Пандев денеска го слави 38-от роденден

Јул 27, 2021 Магазин

Македонската интернационална фудбалска ѕвезда, струмичанецот Горан Пандев, денеска го слави својот 38 роденден. Пандев е еден од најдобрите фудбалери...

Ова седмица високи температури со над 40 степени

Ова седмица високи температури со над 40 степени

Јул 26, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од денеска до крајот на ова седмица под влијание на топла воздушна маса од југ, времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период ...

Утре прекин на електричната енергија на дел од улицата „Братство Единство“ во Струмица

Утре прекин на електричната енергија на дел од улицата „Брат…

Јул 25, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (понеделник, 26 јули), од 07:00 до 10:00 часот ќе има прекин на електричната енергија на дел од...

Од утре на роденденски шопинг во „РАЗНОПРОМЕТ АС“, ПОПУСТ на се што се продава таму

Од утре на роденденски шопинг во „РАЗНОПРОМЕТ АС“, ПОПУСТ на…

Јул 25, 2021 Магазин

Традиционално во последната недела од месец јули, познатиот струмички бренд „РАЗНОПРОМЕТ АС“ ја организира роденденската недела, почнувајќи од утре, п...

НОВО во Струмица! Отворена специјализирана продавница на традиционални турски баклави

НОВО во Струмица! Отворена специјализирана продавница на тра…

Јул 25, 2021 Маркетинг

Нова уникатна приказна во Струмица започнува од вечерва на плоштадот, спроти хотел „Есперанто“. Отворена е специјализирана продавница на традиционални...

Струмичката полиција уапсила две млади момчиња, кај нив е пронајдена марихуана

Струмичката полиција уапсила две млади момчиња, кај нив е пр…

Јул 25, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

СВР Струмица информира дека синоќа по полноќ, околу 00:30 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Х.Д.(21 година)...

Повредено 23-годишно момче од Струмица, управувајќи возило излетал од патот

Повредено 23-годишно момче од Струмица, управувајќи возило и…

Јул 25, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Синоќа околу 23:40 часот на патот Струмица – Ново Село, во село Босилово, патничко возило „Сеат Ибица“ со струмички регистарски ознаки, управувано од ...

Утре голема акција на „Комуналец“ за чистење на отпадот во Струмица

Утре голема акција на „Комуналец“ за чистење на отпадот во С…

Јул 24, 2021 Вести

ЈПКД „Комуналец“ од Струмица, утре (недела, 25 јули) од 07:00 до 16:00 часот организира голема акција за чистење на отпадот во градот. Се планира да с...