„Црвена Ружа“ отвора нов модерен маркет, на денот на отворањето големи изненадувања за потрошувачите

Понеделник, 10 Мај 2021

Ланецот од маркети на познатиот струмички бренд „Црвена Ружа“, препознатлив кај струмичани по дисконтните цени, во сабота, 15-ти мај во 12:00 часот отвора уште еден модерен маркет на површина од 1200 м².

Новиот маркет на „Црвена Ружа“ се наоѓа во кругот на поранешен „Југопромет“ во Струмица и располага со 50 паркинг места за своите потрошувачи.

Новина во овој модерен маркет „Црвена Ружа“ е тоа што таму ќе се подготвуваат разновидни јадења по домашни рецепти, а ќе има и своја месарница со свежо месо.

Повеќе од 30.000 производи веќе се поставени во новиот маркет, кои на самиот ден на отворањето ќе бидат со намалени цени и дополнителни гратис производи, а на дел од производите се планира презентација и декустација.

Од „Црвена Ружа“ на денот на отворањето најавуваат и големи изненадувања за своите потрошувачи кои ќе го посетат маркетот, па и за најмладите потрошувачи таму ќе бидат Маша и Медо, Мина и Мики Маус, кои купувањето ќе им го направат позабавно.

„Црвена Ружа“ веќе 32 години ги опслужува струмичани и своите ценети потрошувачи од регионот, благодарение на довербата на потрошувачите кои ја имат за квалитетни и ниски цени на производи во сите свои маркети.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Пожар на ридот над Струмица, гореше нискостеблеста шума, гореше и кај Габрово и Баница

Пожар на ридот над Струмица, гореше нискостеблеста шума, гор…

Јул 30, 2021 Вести

Попладнево околу 16:40 часот избувна пожар на ридот над Струмица во непосредна близина на турските гробишта. Гореше сува трева и нискостеблеста шума. ...

Повторно почнува да расте бројката со новозаразени со Ковид-19, Струмица со три нови случаи

Повторно почнува да расте бројката со новозаразени со Ковид-…

Јул 30, 2021 Вести

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регис...

Жителите на „Бетовенова“, „Бошко Буха“ и „Братство“ останаа без вода за пиење, ќе немат вода до утре наутро

Жителите на „Бетовенова“, „Бошко Буха“ и „Братство“ останаа …

Јул 30, 2021 Вести

Жителите кои живеат на улиците „Бетовенова“, „Бошко Буха“ и „Братство“, во горниот дел на градот Струмица, односно турското маало, во моментот се без ...

Струмичката полиција синоќа со засилени мерки за санкционирање на возачи кои брзо возат

Струмичката полиција синоќа со засилени мерки за санкционира…

Јул 29, 2021 Вести

Секторот за внатрешни работи Струмица синоќа во периодот од 21:00 до 01.00 часот по полноќ презеде засилени мерки за санкционирање на возачи кои управ...

Во петок ќе биде поставена Изложба на уникатни ДЛ креации (морски ѕвезди)

Во петок ќе биде поставена Изложба на уникатни ДЛ креации (м…

Јул 29, 2021 Најава

Во петок (30 јули) од 19:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, младата дизајнерка Данче Лазарова за прв пат ќе постави Изложба на...

Домот за стари лица „Отворено срце“ бара медицински сестри и негувателки

Домот за стари лица „Отворено срце“ бара медицински сестри и…

Јул 29, 2021 Веб Билборд

Домот за стари лица „Отворено срце“ од Струмица има потреба од медицински сестри и негувателки. Пријавување од понеделник до петок од 08:00 до 16:00 ч...

АПЕЛ од „Комуналец“: Рационално да се користи водата

АПЕЛ од „Комуналец“: Рационално да се користи водата

Јул 29, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Поради зголемените температури на воздухот ЈПКД „Комуналец“ Струмица апелира до сите граѓани за совесно и рационално користење на водата за пиење. Вод...

Утре цел ден без електрична енергија ќе бидат жителите на селото Куклиш

Утре цел ден без електрична енергија ќе бидат жителите на се…

Јул 28, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (четврток, 29 јули), од 07:00 до 19:00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците во на...