„Црвена Ружа“ отвора нов модерен маркет, на денот на отворањето големи изненадувања за потрошувачите

Понеделник, 10 Мај 2021

Ланецот од маркети на познатиот струмички бренд „Црвена Ружа“, препознатлив кај струмичани по дисконтните цени, во сабота, 15-ти мај во 12:00 часот отвора уште еден модерен маркет на површина од 1200 м².

Новиот маркет на „Црвена Ружа“ се наоѓа во кругот на поранешен „Југопромет“ во Струмица и располага со 50 паркинг места за своите потрошувачи.

Новина во овој модерен маркет „Црвена Ружа“ е тоа што таму ќе се подготвуваат разновидни јадења по домашни рецепти, а ќе има и своја месарница со свежо месо.

Повеќе од 30.000 производи веќе се поставени во новиот маркет, кои на самиот ден на отворањето ќе бидат со намалени цени и дополнителни гратис производи, а на дел од производите се планира презентација и декустација.

Од „Црвена Ружа“ на денот на отворањето најавуваат и големи изненадувања за своите потрошувачи кои ќе го посетат маркетот, па и за најмладите потрошувачи таму ќе бидат Маша и Медо, Мина и Мики Маус, кои купувањето ќе им го направат позабавно.

„Црвена Ружа“ веќе 32 години ги опслужува струмичани и своите ценети потрошувачи од регионот, благодарение на довербата на потрошувачите кои ја имат за квалитетни и ниски цени на производи во сите свои маркети.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

„Happy Pluto Pizza Factory“ итно има потреба од работничка

„Happy Pluto Pizza Factory“ итно има потреба од работничка

Јун 16, 2021 Веб Билборд

„Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица итно има потреба од девојка за работна позиција помошничка на пица мајстор. Пријавување и повеќе информации на: 0...

Актерите од струмичкиот театар утре два часа ќе ја блокираат раскрсницата пред зградата на Општина Струмица

Актерите од струмичкиот театар утре два часа ќе ја блокираат…

Јун 15, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Иницијативниот одбор на иницијативата „Култура или Фис-култура“ ја информира струмичката јавност дека утре, (среда, 16 јуни), од 11:00 до 13:00 часот ...

Се отвораат карневалите низ Европа, струмички карневалисти на карневал во Албанија

Се отвораат карневалите низ Европа, струмички карневалисти н…

Јун 13, 2021 Вести

Струмичкиот карневал и традицијата на градот под Царевите кули претставени пред публиката во Албанија. На покана од Центарот за уметност и култура-те...

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот

Јун 13, 2021 Веб Билборд

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот. Пријавување на Facebook и Instagram профилите на бутикот: www.facebook.com/AngelsStrumica www.instagram...

Отворена канцеларија на премиерот Зоран Заев во Струмица за непосредни средби со граѓаните

Отворена канцеларија на премиерот Зоран Заев во Струмица за …

Јун 12, 2021 Вести

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска во Струмица ја отвори Канцеларијата за непосреден контакт со граѓаните. ...

Трет ден блокада во центарот на Струмица

Трет ден блокада во центарот на Струмица

Јун 10, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Трет ден блокирана главната раскрсница пред ТЦ „Глобал“ во Струмица. Блокадите кои ги има во повеќе градови во терминот од 15 до 17 часот се организир...

Струмичката полиција приведе 36-годишен жител од Василево, кај него пронајдено марихуана и малолетничка која живеела во неговиот дом

Струмичката полиција приведе 36-годишен жител од Василево, к…

Јун 09, 2021 Вести

Денеска во Василево, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Т.М.(36) од Василево. При претрес во неговиот дом, извршен со судска на...

„Да и девојките играат фудбал“ - промовирана родовата еднаквост во фудбалот

„Да и девојките играат фудбал“ - промовирана родовата еднакв…

Јун 08, 2021 Вести

Во организација на ЖФК „Тиверија“, а со поддршка на градоначалникот и Советот на општина Струмица, денеска во спортската сала на СОУ „Димитар Влахов“ ...