Пет часа музика за Новогодишната ноќ со Ленче, Горан, „Јупитер“ и нивните пријатели

Среда, 30 Декември 2020

Ленче и Горан Кукиќ со својата група „Јупитер“ и годинава заедно со ТВ канал ВИС Струмица подготвија Новогодишна музичка програма, која ќе се емитува на 31 декември од 21:00 часот на ТВ ВИС, но и на неколку регионални ТВ канали во Македонија.

„За новогодишната ноќ, оваа година за нашите обожаватели и сите оние луѓе кои ја сакаат и слушаат добрата и убава песна подготвивме прекрасна музичка програма. Гледачите ќе уживаат во познатите рефрени отсвирени и отпеани токму за оваа новогодишна ноќ. Во музичката програма покрај мене, Ленче и „Јупитер“ учествуваат и Горан Алачки, Зуица Лазова, Наум Петрески, Благица Павловска, Благоја Грујовски, Благица Калева, Перо Христов, Мишел Трајковски, Иван Кукиќ и „YU for YOU“, група Интервали, Тони Крстев, Ќемал Агушев, Васко Гогов, Јане Крстев и Ване Панов“ - ни кажа Горан Кукиќ, продуцент на Новогодишната програма.

Горан упати голема благодарност до екипата на „River Sound“, која се погрижи за убавиот изглед на сцената со шаренилото од светлосни ефекти, до „X-Audio Produkcija“, која ја направија тонската продукција на околу 150 песни отсвирени во живо под тонска режија на Иван Кукиќ, а посебна благодарност до екипата на ТВ канал ВИС и луѓето кои неуморно работеа на монтажата и финализирање на програмата, Кире Пиличев, Тане Коџабашија и Георги Коначалиев.

Инаку оваа Новогодишна музичка програма освен на ТВ ВИС ќе се емитува и на регионалните телевизии: ТВ КТВ Кавадарци, ТВ ТЕРА Битола, ТВМ Охрид, ТВ МЕНАДА КИСС Тетово, ТВ СТАР Штип, ТВ ПЛУС Куманово, како и на националната ТВ 24.

Оние кои ќе немат можност да ја следат преку ТВ каналите, на следниот линк ќе можат преку интернет да бидат дел од ова Новогодишна програма.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Извршена обљуба врз 18-годишна девојка во центарот на Струмица

Извршена обљуба врз 18-годишна девојка во центарот на Струми…

Апр 10, 2021 Вести

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица поднел кривична пријава против И.Д. (18), кој престојува во селото Банско, струмичко, М.Д. (...

Струмица денеска со 53-ца новозаразени, починале тројца, најмладиот има 50 години

Струмица денеска со 53-ца новозаразени, починале тројца, нај…

Апр 09, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа од 42-ца починати лица, тројца се од Струмица на возраст од 50, 67 и 70 години. 53 ли...

Нови 45 лица заразени во Струмица, тројца починати

Нови 45 лица заразени во Струмица, тројца починати

Апр 08, 2021 Вести

Се уште е лоша состојбата со коронавирусот и во Струмица. Денеска 45 новозаразени, а тројца струмичани на возраст од 71 и 81 година починале како посл...

Младо момче ја прегазило девојката во центарот на Струмица

Младо момче ја прегазило девојката во центарот на Струмица

Апр 08, 2021 Вести

Струмичката полиција информира дека девојката В.Б. (20) од Русиново, беровско, ја прегазил автомобил „Нисан“ управуван од 18-годишно момче од Струмица...

Прегазена девојка во Струмица, возачот побегнал

Прегазена девојка во Струмица, возачот побегнал

Апр 07, 2021 Вести

Вечерва околу 19:40 часот на крстосница на улиците „Ленинова“ со „4 јули“ во центарот на Струмица, на пешачки премин, автомобил удрил во 21-годишната ...

Црн Ковид биланс во Струмица: Починаа петмина струмичани, 25 лица се новозаразени

Црн Ковид биланс во Струмица: Починаа петмина струмичани, 25…

Апр 07, 2021 Вести

Пет струмичани на возраст од 70, 76, 77, 81 и 84 години починале во изминатите 24 часа како последица на Ковид-19, а во цела држава бројката на почина...

Се асфалтираше главната улица во центарот на Бориево

Се асфалтираше главната улица во центарот на Бориево

Апр 07, 2021 Вести

Градоначалникот на општина Босилово, Зоран Зимбаков денеска информираше дека е завршено асфалтирањето на локалната улица во селото Бориево во должина ...

Честитка од градоначалникот Коста Јаневски по повод Светскиот ден на здравјето

Честитка од градоначалникот Коста Јаневски по повод Светскио…

Апр 07, 2021 Вести

„Денеска целиот свет, под покровителство на Светската здравствена организација го одбележува 7-ми Април како Светски ден на здравјето. По 72. пат овој...