Магазин

Жарот за патот до Тибет бил комбинација од старата жед за авантура и малку академска љубопитност. Доколку навистина Александар Македонски…
Деновиве во Струмица започна да функционира нова автоперална „CityCentre“, која се наоѓа на излезот од Струмица кон Дабиле, спроти бензинската…
Бензинската станица „Eco Oil“ во Струмица, во интерес на сите потрошувачи ја намали цената на плинот (LPG ECO), кој го…
Струмичанката Александра Јанева повторно ги израдува своите фанови подарувајќи им ново акустично видео. Овојпат на нејзината фејсбук страница се појави…
На YouTube е објавен најновиот видео спот на сумичанката Сузана Гавазова, „Опасна за око“, песна изведена на фестивалот „Роса Фест…
Меѓу поголемите празници кои македонскиот народ ги празнува со многу обичаи спаѓа и свети Трифун, празник главно познат по обредното…
Во Струмица започна со работа ново Козметичко студио „Contessa“, кое се наоѓа на улицата „Вера Циривири“ бр. 1, кај кружниот…
„Луѓето кои им одат во пресрет на животните предизвици секогаш испишуваат поразлична приказна од останатите. Авантуристичка, исполнета со шаренило и…
Урнебесно и неповторливо гостување на ЧЕТИРИ ПАДЕЖИ во Струмица. Една сцена, еден микрофон, четири стенд-ап комичари и над 1000 насмеани…
Вчера во хотелот „Вила Парк“ во Струмица , компанијата Авон Македонија ја одржа тринаесеттата годишна Конференција на зона 5, која…
Само неколку месеци по официјалното претставување, во овластениот продажен салон на Volkswagen во Струмица „АБ Ауто“, пристигна новиот Volkswagen T-Roc.…
Наскоро во Струмица „OLD SCHOOL coffe“, кое ќе понуди свежа перспектива на класичниот Coffee shop во соседството, враќајќи се на…
Преку видеото на „eppstudio“ погледнете ги убавините на планината Беласица од една поразлична перспектива, снимено во периодот лето/есен 2017-та...
Синоќа во МОБ се одржа првиот од трите изведби на концертот „Simply the best“ со 15 македонски поп-рок и оперски…
На 2 февруари во Струмица ќе гостуваат четири стенд-ап комичари. Сашко Коцев и Никола Тодороски од Македонија, заедно со нивните…
Струмичанецот Санде Митев го помина првиот круг од натпреварувањето во новата сезона од балканското ТВ шоу „Ѕвезде Гранда“, освојувајќи го…