СтрумицаНет - RSS

Заедничката седница на владите на Македонија и Бугарија беше плодна, оцени денеска во Струмица премиерот Зоран Заев, на заедничката прес-конференција…
Претседателите на Владите на Република Македонија и Република Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, денеска положија венци со свежо цвеќе…
Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со Митрополитот Струмички г. Наум, го пречекаа премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов…
Вечерва во 23:37 часот во Струмица е почуствуван земјотрес. Според информациите, епицентарот со јачина од 4.5 степени бил во Грција,…
СВР Струмица поднесе три кривични пријави против Н.П. (19) и едно лице на возраст од 15 години двајцата од село…
Денеска околу 13:30 часот на улицата „Борис Поп-Димитров“ во Струмица, зад поранешен „Дијос“, С.Т. на возраст од 82 години била…
Граѓани и претставници на граѓански организации од општина Струмица имаа можност да стекнат вештини за активно вклучување во партиципативниот процес…
Синоќа околу 21:30 часот на улицата „24-ти Октомври“ во Струмица, непознато женско лице од зад грб ја нападнала 80-годишната Р.М.…
Претставници од основното општинско училиште „Маршал Тито“ од Муртино го посетија основното училиште „Haldun Taner Ilkokulu“ од Истанбул, Турција. Во…
Секторот за внатрешни работи - Струмица до Основното јавно обвинителство - Струмица, поднесе кривична пријава против З.Б (52 години) од…
Меѓувладина седница на Владите на Република Македонија и Република Бугарија ќе се одржи утре во Домот на АРМ во Струмица.…
11 златни, 6 сребрени и 3 бронзени медали, како и 17 сертификати за успешно учество добија ученици од СОУ „Јане…
Директорката на СОУ „Јане Сандански“ од Струмица, Невенка Стојанова, официјално им ги врачи медалите на учениците Тијана Иванова, Магдалена Стојанова…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (среда, 22 ноември), во периодот од 09:00 до 15:00 часот ќе…
Интересен и несекојдневен настан денеска се одржа во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, организиран од страна на лица…
Заостанатиот натпревар помеѓу Академија Пандев и Вардар од 8-то коло на Првата македонска фудбалска лига ќе се одигра во недела…