СтрумицаНет - RSS

Екипата на „Академија Пандев“ од Струмица, продолжува со своите одлични игри оваа сезона, а со денешната победа си обезбеди пласманот…
Во недела, во 16:00 часот во кафе барот „Индустријал“ во ТЦ „Глобал“, по повод 3-ти декември, денот на лицата со…
ФК „Академија Пандев“ во Струмица наскоро ќе има свој центар во кој ќе тренираат сите екипи. Изградбата на центарот оди…
Компанијата „АДИНГ“ АД Скопје денеска донираше 166 парчиња работна облека за лекарите во ЈЗУ „Општа Болница“ во Струмица, во вредност…
Натко Ангелов од струмичкото село Баница ја освои добивката МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, вредна 1.295.924 денари. Натко не бил редовен играч.…
Сектор за внатрешни работи - Струмица поднесе кривична пријава против К.З.(61) од Струмица, за сторено кривично дело „мачење животни“. Имено,…
Во Струмица утрово во 7:00 часот се измерени минус 5 степени, најстудено било во Берово минус 9 степени, а највисока…
Поради дефект на водоводната мрежа, денеска (среда, 29 ноември), од 9:00 часот без водоснабдување се корисниците на дел од улиците…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека денеска, (среда, 29 ноември), во периодот од 08:55 до 15:30 часот ќе…
Домот за деца и млади „Благој Мучето“ од Струмица, денеска во Домот на АРМ ја организираше изложбата на дела на…
Центарот за поддршка на лица со интелектуална попреченост „ПОРАКА“ од Струмица, во четврток 30-ти ноември, со почеток од 18:00 часот…
Синоќа околу 19:30 часот на крстосницата од улицата „Климент Охридски“ со улицата „Братство Единство“ во Струмица, се случила сообраќајна незгода…
Здружението на граѓани Центар за истражување и анализи „НОВУС“ од Струмица го реализираше проектот „Прибирање и обработка на информации од…
Рано утрово, по налог на јавен обвинител, уапсен е Митко Чавков, поранешен директор на Бирото за јавна безбедност во МВР.…
Од Средното општинско училиште „Јане Сандански“ во Струмица во иднина може да очекуваме многу научници, барем според резултатите кои учениците…
Во сабота (2 декември), со почеток во 12:00 часот, во хотел „Сириус“ во Струмица, во рамките на глобалната кампања иницирана…