СтрумицаНет - RSS

„Местото на жената не е во кујната. Не постои во овој свет место на жените или место на мажите. Сите…
Организацијата на жени од Струмица, под покровителство на сопругата на премиерот, Зорица Заева, денеска во хотелот „Сириус“ одржа двочасовна дебата…
Од сега ако сакате да пробате и да вкусите нешто квалитетно и уникатно, можете да ја посетите новата слаткарница на…
Четворица млади сликари од Струмица, под ликовната група „Пресек“, синоќа во Изложбениот салон на НУ „Завод и Музеј“ во Струмица…
Поради дефект, од утрово во прекин е снабдувањето со електрична енергија во населените места во Струмичкиот регион: Градско Балдовци, Сачево,…
Нов објект за Противпожарната единица, нов современ Градски пазар, да се направи Дом за стари лица, да се прошири и…
Преку изработка на ракотворби од рацете на млади со попреченост, сценски актерски изведби, музички настапи и подготвуање на слатки производи…
Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“, започна со активности за поставување на канализациона мрежа во населбата „Струма“. Станува збор за…
Поплава во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица. Според објавениот Фејсбук пост и фотографии на првиот човек на ова…
Општина Василево започна со чистење на отворениот канал за прибирање на атмосферските води во селото Градошорци. Јавното претпријатие за комунални…
Градоначалниците на општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село, Коста Јаневски, Марјан Јанев, Зоран Зимбаков и Боро Стојчев, учествуваат на…
Заради изработка на документ за оценка на проектот „Адаптација на постоечки општински објекти во детски градинки” во две рурални населени…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека денеска (петок, 1 декември), ќе има прекин на електричната енергија, и тоа:…
Здружението на граѓани, Центар за истражување и анализи „НОВУС“ од Струмица го реализираше проектот „Прибирање и обработка на информации од…
Утре и во понеделник во големата сала на Домот на АРМ во Струмица ќе се одржи Граѓанскиот буџетски форум, каде…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека денеска (четврток, 30 ноември), од 10:00 до 13:30 часот ќе биде прекинато…