СтрумицаНет - RSS

Со овој голем успех, „Струмица Зомимак-М“ и официјално ќе се натпреварува следната сезона во СЕХА лигата
Според податоците добиени од матичната служба треба да се запишат уште 230 ученици
Сашко Пандев со двата гола во 15-та и 35-та минута го „зацрврсти“ „Хоризонт Турново“ за натпреварување и наредната сезона во…
Станува збор за фестивал преку кој се афирмира старото македонско црковно пеење
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре, (недела, 7 јуни), во периодот од 07:45 до 08:30 часот
Претставници од општината, невладини организации и здруженија, новинари и други релевантни чинители, дебатираа за тоа колку општина Струмица дава отчетност
Денеска завршува изградбата на потпорниот ѕид во близина на Момин бунар, односно, пред куќните броеви од 185 до 189
Повод беше постигнатите резултати и наградите на неодамна завршените Државни спортски игри за основни училишта, односно државната Олимпијада
Во НУЦК „Антон Панов“ во Струмица, денеска се одржа регионалната 13-та Регионална ревија на песни, музика и игри
По долгото пешачење, за учесниците, во Црквата „Свети Илија“ беше организиран заеднички ручек и дружење
За значењето на офанзивата говореше Соња Чурлинова, претседател на ОО на Сојузот на борците од НОАВМ
Фудбалерите на Академија „Пандев“, генерација 2003 и 2005 се државни прваци во завршните натпревари од Детската фудбалска лига
Фудбалерите и тренерите на „Беласица“ на неделна прошетка низ градот Струмица, пред големиот натпревар, во среда во Скопје
Вечерва во НУЦК „Антон Панов“ во Струмица беа прогласени најдобрите филмови на „Астерфест 2015“
ВИДЕО: Погледнете го вечерашниот настап на Трајче Ѓоргиев на „Пинк ѕвездички“
„Струмица Зомимак-М“ ја потврди фаворитската улога и ја забележа шестата победа во плејофот, со која ја зазема втората позиција