СтрумицаНет - RSS

Професорката по математика при ООУ „Сандо Масев“ во Струмица, Гордана Андонова, со дел од учениците од шесто одделение при ова…
Во дворот на Општинската организација на Црвен крст во Струмица, Министерството за труд и социјална политика постави два контејнери за…
По повод денот на превенцијата 9-ти декември, во рамките на активностите на Единицата за развој на полицијата при Мисијата на…
На денешен ден пред шест години, (6 декември 2011), Македонија се прости со најголемата фолк ѕвезда... со секогаш насмеаниот, пријателски…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со…
Едногласни беа советниците во донесувањето на Програмите за работа на општина Василево во наредната 2018-та година, на денешната трета седница…
Денеска во Домот на АРМ во Струмица се одржа регионален форум на тема: „Рудници - ДА или НЕ“, во организација…
Буџетот за 2018 година на општина Струмица ќе тежи 1.203.576.217 денари или 19.570.000 евра, од кои 481.873.139 денари се однесуваат…
На втората сесија на Граѓанскиот буџетски форум, која што синоќа се одржа во домот на АРМ во Струмица, градоначалникот Коста…
Започна пријавувањето за Новогодишно-божиќниот турнир во мал фудбал, што по повод Новогодишно-Божиќните празници се одржува секоја година во Василево. Пријавувањето…
Големата еколошка акција, која ја најави градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, од 6-ти до 24-ти декември, ќе се реализира…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, најави голема ЕКО акција на општината во соработка со Јавното комунално претпријатие „Комуналец“, во…
Два члена на ФК Академија Пандев се закитија со награди на изборот на најдобрите што го организираше Фудбалската Федерација на…
Во организација на Цивика Мобилитас, утре во Струмица ќе се одржи регионален Форум на тема „„Рудници - ДА или НЕ“.…
Возбудени, пресреќни што беа манекени, што толку народ се собра околу нив, што за миг беа ѕвезди. Петнаесеттина лица со…
Обилните врнежи кои изминативе денови ја зафатија општина Струмица предизвика проблеми на улицата „Првомајска“, во горниот дел на градот. Имено,…