СтрумицаНет - RSS

Во Струмичката библиотека „Благој Јанков Мучето“ се одржа Поетска вечер на писатели од Струмица и Велес, на која пред љубителите…
По 12 години градоначалник на општина Струмица, на која што и го трасираше европскиот пат и ја направи најпосакувано место…
Компанијата „Лотус-М“ од Струмица ја прошири својата дистрибутивна продажна мрежа со отворање на еден од најголемите салони за продажба на…
Во организација на Локалниот економско социјален совет и Одделението за локален економски развој на општина Струмица, а во соработка со…
Претставници на Општина Струмица учествуваа на дводневна работилница во рамките на програмата на Светска банка „Дијалог меѓу градовите“. На работилницата,…
Во изминатите 12 часа, односно денеска од 07:00 до 19:00 часот во Струмица наврнале 24 литри на м² дожд, додека…
Шеесеттина момчиња и девојчиња, членови на фудбалските клубови „Академија Пандев“, „Беласица“, „Тиверија“, „Мак-Струмица“, и ЖФК „Тиверија“, беа дел од денешната…
Струмичката естрада во организација на Младинскиот Совет на општина Струмица, синоќа одржаа хуманитарен концерт за собирање финансиски средства за продолжување…
Тригодишниот Антонио Мавров од Добрејци ја загуби битката со болеста. Тој боледуваше од лимфоидна леукемија, но силните болки не ги…
Васко Атанасов ќе го предводи составот на Струмица во наредниот период, и тој ќе биде наследникот на Власис Влаикидис на…
СВР Струмица поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Василево и против поранешниот в.д директор на ЈПКД „Турија“ за „злоупотреба…
Власис Влаикидис повеќе не е тренер на струмичкиот прволигаш, Кошаркарскиот клуб „Струмица“. По серијата од шест порази во низа, во…
Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија, до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд.…
Во рамките на проектот инициран од Министерството за образование и наука, во соработка со УНИЦЕФ, учениците и наставниците од основните…
И годинава во дворот на Струмичката болница, лекарите и медицинскиот персонал го одбележуваат празникот Св. Козма и Дамјан - вечните…
Секторот за внатрешни работи во Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против Б.В (53) од Ново…