СтрумицаНет - RSS

Во организација на Центарот за климатски промени и Федерацијата на планинарски спортови, а во соработка со Општина Струмица и основните…
На 24 и 25 ноември (петок и сабота), во Струмица по втор пат ќе се одржи манифестацијата „Денови со Митко…
Поради дефект на водоводната мрежа во прекин е водоснабдувањето на улицата „Мито Хаџивасилев Јасмин” во градот Струмица. Екипи од ЈПКД…
Во манастирот на „Светите Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици” во Струмица за прв пат ќе се чествува празникот на „Пресвета Богородица Брзопослушничка”.…
Одлична игра на одбојкарките на „Наковски Волеј“ во спортската сала на СОУ „Димитар Влахов“ во Струмица. Го надиграа фаворитот на…
Дебата за подобрување на статусот на припадниците на ЛГБТИ заедницата, како дел од проектот финансиран од УСАИД се одржа денеска…
Здружението на граѓани Центар за истражување и анализи „НОВУС“ од Струмица, го реализира проектот „Прибирање и обработка на информации од…
Кошаркарите на „Струмица“ денеска во Битола го победија „Пелистер“ во рамките на 7-то коло и со тоа ја запишаа првата…
Утрово во 04:40 часот на патот Струмица - Радовиш, кај селото Воиславци во сообраќајка загина 19-годишно момче од Радовиш -…
Австрискиот бренд „Брамак“ - светски познатиот производител на керамиди, повторно ја награди Струмичката компанија „Разнопромет АС“ за најдобар трговски промотор…
Учениците Тијана Иванова, Магдалена Стојанова и Ивана Цветанова под менторство на професорките Верица Јанкова и Натка Јанкова од СОУ „Јане…
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска во хотелот „Вила Парк“ во Струмица имаше свое обраќање во рамките…
Во Одделението за акушерство и гинекологија при ЈЗУ „Општа Болница“ во Струмица е поставен нов софистициран инкубатор за предвремено родени…
Потребна е поголема промоција на Народниот правобранител и негово доближување до граѓаните за да може да се запознаат со моќта…
Синоќа во малата сала на Центарот за култура „Антон Панов” во Струмица се одржа „Вечер на македонскиот афоризам“. На оваа…
Поп-пејачката Александра Јанева од Струмица, препознатлива по својот моќен вокал и фестивалски евергрин рефрени направи целосна трансформација за новата песна…