СтрумицаНет - RSS

Секторот за внатрешни работи Струмица – Полициска станица за безбедност во патниот сообраќај - Струмица, ги известува граѓаните дека во…
Организациониот одбор на Струмичкиот карневал ги започна подготовките за новото издание, кое ќе се одржи од 15 до 21 февруари…
Владата на Република Македонија почна да и отстапува објекти од поранешната касарна во владение на Општина Струмица. Општина Струмица денеска…
ЕКО акцијата за генерално чистење што ја реализираат општина Струмица и ЈПКД „Комуналец“ Струмица, вчера продолжи во горниот дел на…
Инспектори од Општина Струмица и полициски службеници во заеднички зачестени контроли и интервенции, во делот на паркирањето на возилата, узурпирањето…
Во последното коло од есенскиот одбојкарски шампионат на Македонија, екипата на ОК „Струмица“ во Тетово го победи тимот на ОК…
ЈПКД „Комуналец“ почна да ги санира оштетени гранитни плочки на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, од кај општинската зграда до…
Бизнис идејата „V-plant“, креирана од страна на учениците Сара Василева, Анастасија Драгомирова и Ана Марија Димкина од СОУ „Јане Сандански“…
Во фоајето на Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица од синоќа е поставена изложба која е дел од проектот…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (четврток, 14 декември), во периодот од 10:00 до 15:00 часот ќе…
Надлежните служби во општина Струмица интензивно работат на решавањето на проблемот со потпорниот ѕид на улицата „Првомајска“. По неговото рушење…
Општина Струмица ги повикува граѓаните од населбата Софилар, кои имаат имот во овој дел од градот Струмица, на заедничка средба…
Струмица се закити со новогодишно руво. Градот блесна во новогодишен сјај. Елка висока 15 метри на градскиот плоштад, светлосно небо,…
Еколошко друштво „Планетум“ од Струмица, во партнерство со Здружението Пирински туристички форум од Благоевград, ги избра пилот мини-дестинациите, односно туристички…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (среда, 13 декември), во периодот од 09:00 до 15:30 часот ќе…
Во Кабинетот на градоначалникот на општина Струмица се одржа традиционалната средба со главните спонзори на „Струмичкиот карневал 2017-та“, на која…