ФЛЕШ ВЕСТИ

Министерството за здравство информира дека во изминатите…
Струмичкиот прволигаш „Академија Пандев“ е првиот финалист…
Значајна победа во битката за опстанок за…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, преку…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Вчера на подрачјето на Секторот за внатрешни…
СВР Струмица информира дека вчера околу 16:00…
По објавите на социјалните мрежи и во…
Во последните 24 часа од направените 4094…
Во СВР Струмица вчера во 12:00 часот…
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Попладнево на регионалниот пат Струмица - Берово,…