ФЛЕШ ВЕСТИ

Во Струмица итно е потребно дарител со…
Министерот за образование и наука, Јетон Шаќири…
ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информира дека…
Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека…
ОД ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Полициски службеници од СВР Струмица денеска на…
Голем број деца денеска продефилираа на плоштадот…
Претседателот на Организацискиот одбор на карневалот, Александар…
Следува период на претежно облачно и постудено…
СВР Струмица информира дека утринава во 04:30…
Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов денеска…
„Ја почнуваме постапката за збратимување со Венеција.…
Вчера во 17:50 часот во Полициската канцеларија…
Градоначалникот на општина Струмица Костадин Костадинов е…
Синоќа во 01:37 часот на улица „Бетовенова",…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради дефект…
Наместо досегашните 45 дена, Ковид Сертификатот по…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…