ФЛЕШ ВЕСТИ

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, попладнево, во…
Министерството за здравство информира дека во последните…
Поради зголемените температури на воздухот ЈПКД „Комуналец“…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Од денеска до крајот на ова седмица…
Општина Струмица апелира до граѓаните од населбата…
По денешната теренска вакцинација во Муртино, утре…
Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…
СВР Струмица информира дека вчера во 13:35…
Тројца бразилски фудбалери, Нунес Сантос Каио Лукас,…