ФЛЕШ ВЕСТИ

Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов на…
Поради сообраќајна несреќа на излезот од Ново…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица за…
Владата на денешната седница ја донесе Одлуката…
СВР Струмица информира за случај на семејно…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Локализиран е пожарот кој избувна вчера претпладне…
Познатиот музичар Мирчо Чуков, вокален солист и…
Вчера околу 09:30 часот часот на крстосницата…
Поладнево на „транзитниот“ пат кај салонот на…
Денеска (петок, 15 април) прекин на електричната…
Струмичките земјоделци денеска (петок, 15 април) на…
Од ЈПКД „Огражден“ Босилово ги информираат жителите…