ФЛЕШ ВЕСТИ

Денеска е денот кога пред 77 години…
Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во …
Синоќа во 23:45 часот од полициски службеници…
Земјотрес со јачина од 3.1 степени според…
Земјотрес со епицентар 120 километри југоисточно од…
Граѓаните кои минатата недела протестираа против новите…
Во последните 24 часа од направените 6802…
Актуелниот директор на Средното општинско училиште „Јане…
Од Територијалната Противпожарна единица на Струмица информираат…
Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, попладнево, во…
Министерството за здравство информира дека во последните…
Поради зголемените температури на воздухот ЈПКД „Комуналец“…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Од денеска до крајот на ова седмица…