ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради поставување…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради отстранување…
Владата на Република Северна Македонија на денешната…
СВР Струмица информира дека вчера половина час…
Синоќа околу 19:00 часот на регионалниот пат…
Новозаразени 101 лице, починати пет и излекувани…
Во последните 24 часа направени се 1227…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Во последните 24 часа се направени 1173…
Поради отстранување дефект на водоводна цевка, денеска…
На булеварот „Маршал Тито“ во Струмица, пред…
Во последните 24 часа направени се 971…
ЈЗУ „Општа болница“ во Струмица денеска од…
Во „Главната болница“ во Струмица се монтирани…
Поради отстранување на дефект на водоводна цевка…