ФЛЕШ ВЕСТИ

Од АМСМ информираат дека од 17:40 часот…
Вечерва во 23:33 часот, АМСМ информира дека…
Сообраќајот на патниот правец Р1402 Струмица –…
Струмица денеска ги празнува заштитниците на градот,…
Вчера околу 16:00 часот во село Банско,…
Од СВР Струмица информираат дека вчера во…
Синоќа во 20:10 часот во Струмица, полициски…
Министерот за здравство Венко Филипче, на својот…
Невреме проследено со град, силен ветер и…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека пазарот…
Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека…
Изминатата ноќ полицијата спроведе акциска контрола за…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…