ФЛЕШ ВЕСТИ

Невреме проследено со град, силен ветер и…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека пазарот…
Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека…
Изминатата ноќ полицијата спроведе акциска контрола за…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Од Автомото сојузот на Македонија информираат дека…
Поради изведување градежни работи – асфалтирање со…
Денеска се асфалтираше улицата „Цветан Димов“ во…
СВР Струмица информира дека вчера во 10:30…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Кандидатот за градоначалник на општина Василево од…
Според Државната изборна комисија во општина Василево