ФЛЕШ ВЕСТИ

СВР Струмица информира дека вчера околу 13:00…
СВР Струмица информира дека вчера околу 08:00 часот во…
За време на Новогодишната ноќ во Струмица и…
Од АМСМ информираат дека од 17:40 часот…
Вечерва во 23:33 часот, АМСМ информира дека…
Сообраќајот на патниот правец Р1402 Струмица –…
Струмица денеска ги празнува заштитниците на градот,…
Вчера околу 16:00 часот во село Банско,…
Од СВР Струмица информираат дека вчера во…
Синоќа во 20:10 часот во Струмица, полициски…
Министерот за здравство Венко Филипче, на својот…
Невреме проследено со град, силен ветер и…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека пазарот…
Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека…