.

Избор на Уредникот

Заврши 57-то издание на меѓународната Струмичка ликовна колонија

Заврши 57-то издание на меѓународната Струмичка ликовна коло…

Авг 21, 2020 Вести

Заврши 57-то издание на меѓународната Струмичка ликовна колонија, годинава без странски уметници, само со 14 ликовни уметници од Македонија. Тие созда...

„ЏИО Струмица“ го доби противникот во првото коло од Челинџ Купот, ќе игра со кипарската „Омонија Никозија“

„ЏИО Струмица“ го доби противникот во првото коло од Челинџ …

Авг 21, 2020 Вести

Македонските преставници во одбојкарскиот Челинџ куп, „ЏИО Струмица“ и „Вардар“ ги добија противниците во првото коло. ОК „ЏИО Струмица“ ќе игра со ки...

Наставата ќе се организира онлајн со неколку исклучоци

Наставата ќе се организира онлајн со неколку исклучоци

Авг 18, 2020 Вести

Учениците од прво до трето одделение да посетуваат настава со физичко присуство во училница, согласно капацитетите на училиштата за спроведување на пл...