Синоќа во финалето „Столе Компани“ ја победи екипата „Дело Транс“ од Ангелци со 3:0, а третото место го освои „Цоби…
Со овој договор ќе се пристапи и на изготвување проект и реализација на водоснабдувањето на Пиперево
Превентивна едукативна активност за безбедност во сообраќајот во Детската градинка во Василево
Коњот Сречко на Џоко Цветков од Василево го освои првото место на „Ѓурѓовденските коњски трки“ во Василево
Синоќа, во населеното место Едрениково, во организација на општина Василево, по прв пат се одржаа Ѓурѓовденски средби
Со ѕидот се заштитува дел од асфалтниот пат кој води низ селото и истовремено се зголемува безбeдноста
Трките ќе се одржат утре на Ѓурѓовден, кај игралиштето во Василево, а ќе се натпреваруваат над 20-тина учесници од струмичкиот…
Манифестацијата ќе започне од 20 часот, по завршувањето на црковната богослужба
Учениците и вработените во ООУ „Гоце Делчев“ во Василево, во пресрет на 112-годишнината од загинувањето на Гоце Делчев
Двата пехари се наредени во клубот... Патеката на успесите, продолжува да се гради... Догодина и „Сушево“ - ШАМПИОНИ!
За одбојкарките на „Работнички“ ова е прв Куп-трофеј во клупската историја
Денеска Василево и спортската сала „Гоце Делчев“ се домаќини на финалето од одбојкарскиот КУП на Македонија во одбојка
Според градоначалникот Ване Стојанов, со оваа активност се решава проблемот со атмосферските води во овој дел од улицата
Стојанов: „Македонската Инџија, како што го нарекуваат Василево, стана препознатлива кај сите бизнисмени“
Наковски: „Ќе го донесеме првиот национален трофеј во нашата општина Василево“
Екипата „Лито Транс“ го освои првото место на годинашниот Велигденски турнир во мал фудбал „Василево 2015“
Желба на радичевчани е овој Велигденски концерт прерасне во традиција и да се одржува за Велиденските празници со играорни групи
Со асфалтирањето на овој пат во должина од 500 метри, општината создава услови и за изградба на куќи во овој…
Градоначалникот на општина Василево, Ване Стојанов, по повод големиот христијански празник Велигден, упатува честитка до граѓаните на општина Василево
Учениците одбојкари на прием кај градоначалникот на општина Василево
Страница 2 од 5