ФОТО: Голманот на Шкендија, струмичанецот Костадин Захов како „супермен“

14 Септември 2017

Интересна фотографија од натпреварот помеѓу Шкендија и Работнички во Ѓорче Петров, на која се гледа како голманот на Шкендија и поранешен репрезентативец, струмичанецот Костадин Захов, бранејќи го голот, лета како „Супермен“.