ФОТО: Фудбалерите на „Пелистер“ на тренинг на стадионот на ФК „Хоризонт“ пред утрешното КУП финале

16 Мај 2017

Фудбалерите на „Пелистер“ од попладнево тренираат на стадионот на ФК „Хоризонт“ во Турново пред утрешната битка со ФК „Шкендија“.

Иако требаше во Струмица, сепак фудбалерите на „Пелистер“ својот последен тренинг пред утрешното Куп финале, го одработија во блиското Турново.

Превземено од Македонски Спорт >>>