×

Notice

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/4171

Струмичкиот одбојкар Никола Ѓоргиев ја освои шампионската титула на Јапонија

19 Март 2017

Струмичанецот Никола Ѓоргиев, синоќа ја освои шампионската титула во одбојкарската лига на Јапонија, освојувајќи ја двојната круна оваа сезона во земјата на далечниот Исток. 

Одбојкарот на „Торај“ во финалето против „Госеи“ славеше со 2:0 во победи, откако вчера го совладаа својот ривал со 3:1 во сетови.

Никола со својата екипа претходно го освоија и Купот на Јапонија и ја заокружи најдобрата сезона во професионалната кариера.

Македонскиот репрезентативец е еден од најсериозените кандидати и за признанието најкорисен одбојкар на јапонскиот шампионат. 

Галерија

{gallery}4171{/gallery}