Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека во четврток (12-ти октомври), поради реализација на инвестициони зафати ќе има прекин…
Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ, вечерва со почеток во 20:00 часот ќе одржи предизборен Митинг на плоштадот „Гоце…
Ристо Ангелов е нов директор на Центарот за вработување во Струмица. Дипломираниот правник Ангелов, вработен во Центарот, доаѓа на местото…
Кандидатот за член на Советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Драгана Гоцевска, на прес конференцијата…
На есенското издание на 36-от Интернационален филмски фестивал во Њу Џерси, македонскиот долгометражен игран филм за петте струмички студенти „Златна…
Трет триумф за нашиот нацинален тим вечерва на стадионот „Младост“ во Струмица. По осум натпревари конечно радост на домашен терен.…
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, по синоќешниот митинг на плоштадот во Струмица, беше дел од забавата што ја организираше Унијата…
Носителот на листата за членови на Советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Александар Донев, денеска…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“, Коста Јаневски, денеска ги повика струмичани, во…
Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва од 20:45 часот на стадионот „Младост“ во Струмица го пречекува Лихтенштајн во последниот натпревар од…
„Продолжуваме да ја следиме нашата патека, со ваша целосна поддршка, со истата љубов и посветеност како првиот ден. Искрено верувам…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица, Марјан Бајрактаров од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, вечерва на митингот на плоштадот…
Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица и носител на листата на советници за Советот на општина Струмица, Александар…
Актуелниот фудбалски шампион во женска конкуренција, „Истатов“ доживеа тежок пораз, кој воедно е и прв за тимот оваа сезона. Девојките…
Вчера во ресторан „Шалом“ во Струмица се одржа неформална средба на светски познати Мастер шефови кои се дел од проектот…
Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва со почеток во 20:00 часот ќе одржи предизборен Митинг на плоштадот „Гоце…
Продажно-изложбениот салон „HOME by Almak“, на компанијата „Алмак“ од Струмица, по повод четвртата годишнина од отворањето и огромните попусти на…
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кадидатот за градоначалник на Струмица, Коста Јаневски и носителот на листата на советници за Советот…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Марјан Бајрактаров, ја обвини актуелната локална власт…
Струмичанката Жулиета Максудова е пронајдена и е со семејството. Оваа убава вест на Фејсбук ја сподели нејзиниот брат, упатувајќи благодарност…
Страница 5 од 192