Вчера попладне во просториите на спортската сала при ООУ „Видое Подгорец“ во Струмица, по втор пат се одржа активноста „Да…
Екипи на ЈП „Паркиралишта Струмица“, денеска поставија антипаркинг опрема на сите влезови на плоштадот „Гоце Делчев“. Целта е да се…
Во затворот Идризово ноќеска починала 45-годишна затвореничка од Струмица, потврди за порталот САКАМДАКАЖАМ.МК, директорот на затворот Живко Пејковски. Откако ѝ…
Обилни врнежи од дожд со силни грмотевици направија повторно река низ улицата „Младинска“ во Струмица. Екипи на ЈПКД „Комуналец“ и…
Општина Струмица е најдобрата општина, додека Општина Конче е најслаба по индексот на Активна транспарентност во југоисточниот плански регион. Ова…
Театарската претстава „Каминот“ од Маргарит Минков, а во режија на Васил Михаил, гостува на Меѓународниот театарски фестивал „Minat“ во градот…
Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, струмичанецот Никола Ѓоргиев, се прости од Јапонското првенство и тамошниот Торај и неодамна напиша дека…
Членови на Унија на жени при ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, по повод светскиот Ден на животната средина - 5…
Одбојкарскиот репрезентативец на Македонија, струмичанецот Ѓорги Ѓоргиев, останува во Турција во тимот на „Мили Пјанго“ од Анкара, каде е од…
Минатата недела во регионалната канцеларија на АВОН во Струмица се одржа „отворен ден“ на кој сите присутни имаа можност да…
Долгогодишната шефица на кабинетот на поранешниот градоначалник на Струмица Зоран Заев, сега премиер, Мирјана Јанева, ќе биде и понатаму негова…
Струмичанецот Драги Рашковски, професор на Правниот факултет „Јустинијан Први“ е новиот генерален секретар на Владата на Република Македонија предводена од…
Вработените во единицата „Зеленило“ при ЈПКД „Комуналец“, деновиве, започнаа со обновување на цветните површини во градот Струмица. Замената на зимското…
Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ продолжува со обновувањето на хоризонталната сигнализација во градот Струмица. Од претпријатието информираа дека од планираните 7000…
Струмичанец по пошта примал фалсификувани евра и ги менувал за денари во Струмица. Тој завчера бил уапсен и против него…
Македонскиот игран филм „Златна петорка“ во режија на Горан Тренчовски го отвори фестивалот на Југоисточна Европа во Париз и освои…
Денеска попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите…
Кадетите на ОК Струмица го освоија првото место на Фајнал-Фор турнирот на кадетското првенство во одбојка во Скопје, каде во…
Позначително дестабилизирање на времето во вечерните часови имаше во тетовско, скопско и кавадаречко, а нестабилната воздушна маса има правец на…
Собранието на Република Македонија во попладневниот дел од продолжението на четвртата седница ги донесе измените на Изборниот законик со што…
Страница 4 од 168