Шеесеттина врвни Master Chef судии и околу 300 натпреварувачи и гости од цел свет го потврдија учеството на најголемиот кулинарски…
И годинава „Ноќни крос трки“ во Струмица, кои традиционално се одржуваат по повод празникот 11-ти октомври, за учениците од основните…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со…
Александар Донев, кандидат за член на Советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, носител на листата…
Марјан Даскаловски, кандидат за член на Советот на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“, носител на листата…
СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ѓ. (23) и И.Ѓ.(19), двајцата од селото Баница, струмичко, поради постоење основи на сомнение…
Носителот на листата на членови за Советот на општина Струмица, Александар Донев од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, денеска…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“, Коста Јаневски и денеска ги повика граѓаните…
Детска градинка во турското маало, реконструкција на улиците и гробиштата - најави кандидатот за член на Советот на општина Струмица…
Македонскиот спортски портал www.ekipa.mk, ги одбра седумте најдобри капитенски потези на струмичанецот Горан Пандев во мундијалскиот циклус. Според „Екипа“, Пандев…
Во понеделникот во СВР Струмица, Г.Ј. од Струмица, пријавила дека истиот ден во времето од 18:00 до 20:00 часот, непознат…
Македонската репрезентација до 19 години минатата недела во Словенија одигра две пријателски средби против Саудиска Арабија на кои прво претрпе…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, во својта празничка честитка до граѓаните по…
ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ на граѓаните на општина Струмица им го честитаат државниот празник 11-ти Октомври, Денот на…
Општина Струмица денеска го одбележува 11-ти октомври, Ден на народното востание и Ден на борецот. Претпладнево, пред Споменикот на Револуцијата…
Денеска е 11-ти октомври, Денот на народното востанието на Македонија и Денот на борецот. По тој повод, во организација на…
Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, вечерва на митингот во неговата родна Струмица, каде беа претставени кандидатите за градоначалник…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“, Коста Јаневски, вечерва од митингот на плоштадот…
На вечерашниот предизборен Митинг на СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“, носителот на листата на членови за Советот на општина…
Кандидатот за член на Советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија, Сашо Милковски, денеска одржа прес…
Страница 4 од 192