Балканската мега ѕвезда Дино Мерлин е во Струмица. Тој во недела е дел од завршната вечер на годинашното издание на…
Денеска под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува…
Основното Јавно обвинителство од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела…
Денеска околу 12:40 часот, по претходна пријава за обид на кражба во близина на браната Мантово, полициски службеници се обиделе…
„Струмица Опен Фестивал“ успешно ги забавува струмичани во ноќните часови во прекрасниот амбиент во големиот парк. Синоќешните настани во Амфитеатарот…
Струмичанецот Ден Дончев, член на ВМРО Народна партија е именуван за директор на Фондот за здравствено осигурување. Дончев е роден…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со…
Владата на Република Македонија синоќа за вршител на должноста директор на Казнено-поправната установа „Затвор Струмица“, ја именува Жанета Багарова, која…
Ѕвездата на Струмица, миленичката и на помладата и на постарата генерација, девојката со моќниот глас, струмичанката Александра Јанева, синоќа покрај…
Струмичанката Александра Јанева вечерва ќе одржи свој концерт на 8-от ден од културно-уметничка и забавна манифестација „Струмица ОПЕН фестивал“. Проектот…
До петок ќе се задржи претежно сончево и многу топло време со натпросечни температури на воздухот. УВ индексот и понатаму…
Доколку си од Струмица и сакаш да направиш нешто добро за себе ова лето, пријави се на Летна AVON Бизнис…
Раде Цицмиловиќ повторно е назначен за шеф на стручниот штаб на ФК „Беласица“ Струмица. Тој ја доби довербата од раководството…
Невенка Стојанова, професор по англиски јазик во СОУ „Јане Сандански“ во Струмица е именувана за вршител на должноста директор на…
Вистинска летна забава направија 16-мината келнери од Струмица и Гевгелија во Градскиот парк, на 8-от натпревар за најбрз и највешт…
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо за првпат е во Македонија и се надева дека нашиот главен град ќе му…
„Струмица ОПЕН фестивал“ по четврти пат ја активира џез сцената во прекрасниот амбиент на големиот Струмички парк. Годинава ќе гостува…
Во организација на Спортско-риболовниот клуб „Трофеј“ од Струмица, денеска на Браната Водоча во близина на Струмица, се одржа Меѓународен Куп…
Во преполна сала најпознатиот македонски гитарист, Влатко Стефановски ги почести младите гитаристи со свој едночасовен мастер клас. Влатко Стефановски беше…
Вчера во 19:45 часот на магистралниот пат А-4 Струмица-Радовиш, поточно на делницата од село Радичево до село Владевци, се случила…
Страница 3 од 177