Директорот на Клиничката болница во Штип, Александар Стојановски, вели дека 10 лица се со полесни, а две со тешки телесни…
Во директен судир меѓу минибус на „Струмица Експрес“ и патничко возило „Опел Астра“, кој се случил вечерва кај Штип, повредени…
Доцна попладнево кај местото „Три чешми“, во близината на Штип се случи сообраќајна незгода во која има повредено поголем број…
Трајче Ѓоргиев не престанува да го воодушевува жирито, но и публиката во големо балканско ТВ шоу „Пинковите ѕвездички“
Здружението „Евро-Визија“ од Струмица, веќе петта година по ред организира Конкурс за избор на најдобра фотографија
Добрата стратегиска оцена ќе придонесе за квалитетен третман на отпадните води
Последниве три години поддршката од државата за органското производство стагнира
Оние верници кои ќе сакат да скокнат во осветените води, да се пријават најдоцна до недела
Македонскиот голгетер Зоран Балдовалиев, по шестмесечниот престој во швајцарскиот „Кијасо“, се враќа повторно во грчкиот шампионат
Апликациите се наменети за уредите со оперативен систем Андроид, а ги изработија Монашките сестри од Манастирот во Вељуса
Тренерот на ФК „Беласица“, Александар Стојанов, ја напушти екипата. Информацијата за Радио СтрумицаНет ја потврди и Стојанов
Општина Струмица ги поканува заинтересираните граѓани за присуство на презентацијата и учество во истата со забелешки и сугестии
Вработените во општина Струмица даруваа крв и ја потврдија својата хуманост
Пријавените во текот на 2013 година, организирале и транспортирале лица од општините Струмица и Василево
Кошаркарите на „Струмица“ не обезбедија пласман во четвртфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија
Издадени 1652 решенија за легализирање на дивоградби
Традиционална крводарителска акција на вработените во општина Струмица
Тодоров: Ги постигнавме европските стандарди во интервентната кардиологија
Поради совпаѓањето со празникот на Свети Василиј овој празник во народот најчесто е познат како Василица
Страница 197 од 199