Вечерва во Домот на АРМ во Струмица, од 19:30 часот постхумно ќе бидат промовирани двете последни книги од новинарот и…
Учесниците во маршот го искажаа својот револт и против насилството врз новинарите од страна на полициските безбедносни структури
Општина Струмица, ЕУ инфо точка Струмица и Европската унија, денеска и утре го одбележуваат Денот на Европа, 9-ти мај
Во конкуренција од над 20 студенти од сите универзитети во Македонија, Елена Орцева имаше одличен настап на овој натпревар
Според информациите протестниот марш ќе започне во 18:00 часот на плоштадот „Гоце Делчев“, кон Основниот суд – Струмица
Од ЈПКД „Комуналец“ информираа дека прекинот ќе трае од 9:00 до 11:00 часот
Ѓорги тргна по стапките на својот постар брат, Никола, па својата кариера ќе ја продолжи во Турција
По повод Денот на македонската полиција, во просториите на СВР Струмица беше отворена Изложба на ликовни творби и резбани ракотворби
Советниците од ВМРО-ДПМНЕ реагираа за неприсуството на градоначалникот Зоран Заев и неможноста да му постават прашања
На почетокот од седницата, претседателот на Советот, Јосиф Христов, на членовите на Советот им посака добредојде во новата сала
И струмичани од денеска се приклучија на протестот насловен: „СТОП за полициската бруталност“
Малата сала каде младите брачни парови склучуваа брак, се адаптира во конференциска сала и истата е наменета за одржување на…
Од ЕВН Македонија КЕЦ Струмица информираат дека утре, (петок, 8 мај), од 05:00 до 07:00 часот
По вчерашните и денешните протести во Скопје, Битола и Прилеп, за утре е најавен протест и во Струмица
За сите љубители на ракометот овој натпревар во живо ќе биде пренесуван на Собранискиот канал
На 8 мај од 20 часот, во галеријата на Завод и Музејот во Струмица ќе биде отворена изложба на илуминирани…
Од таму додаваат дека се потребни се уште парични средства и за Николина и Кире и апелираат до сите хумани…
Ова награда учениците ја добија за проектот „Солар панел за 10 евра“ кој што го подготвуваа два месеци
Граѓанското здружение „Струма“ од Струмица, традиционално на семејната вила на семејството Лазарови го изведе Ѓурѓовденски обичај
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре, (четврток, 7 мај), во периодот од 12:00 до 15:30 часот ќе…
Страница 171 од 200