Еден дел од големиот градски парк во Струмица, зелената површина кај Домот на АРМ, ЈПКД „Комуналец“ почнува да го уредува
А.М. од Струмица го стартувал возилото кон полицискиот службеник, поради што истиот испукал неколку предупредувачки куршуми
Спортски да му помогнеме на 17-годишното момче Кире Костов од Добрејци
Во четврток, во пресрет на Денот на театарот е првата премиерна изведба на камерната сцена „112“ во Центарот за култура
Од ЕВН Македонија КЕЦ Струмица информираат дека утре (среда, 25 март), во периодот од 09:00 до 15:30 часот
Од вчера во општина Струмица започна полагањето на испитите за авто-такси превозот
Над 95 милиони денари изнесува штетата, што невремето од поројни дождови им ја направи на граѓаните и правните субјекти
Прекинот е поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија
Екипи на ЈПКД „Комуналец“ работат на отстранување на дефектот и се очекува прекинот да трае до 14:00 часот
Попладнево во Радовиш струмичките „рисови“ ги надиграа радовишани со 30:23
Честитајќи ви го 7-от роденден, ви посакувам уште многу успеси во младинскиот активизам и истрајност во Вашата намера, Струмица да…
Младите вечерва од 21 часот на „младински начин“ ќе си го одбележат денешниот роденден, во кафе бар „Селект“, а покрај…
Вчера од дома во непознат правец се оддалечила 16-годишната В.С. од Баница
Одбојкарите на Струмица остануваат на лидерската позиција со 42 поени, на одбојкарите на Сушево се на третата позиција со 27…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (понеделник, 23 март), ќе има прекин во снабдувањето со електричната енергија
Гасоводната мрежа од првиот системски гасифициран град се проширува за 5 километри, кон најблиските населени места
Струмица Зомимак-М веќе обезбеди пласман и како првопласирана екипа ќе им се придружи на Вардар и Металург во борбата за…
За жал синоќа хуманоста не дојде до израз од хуманите струмичани, кои досега многу пати ја покажале својата хуманост
Деновиве се пресметува колку осигуреници поднеле лажни пријави за 2013-та година, но од Фондот велат дека бројот сигурно повторно ќе…
Се работи за љубовна приказна зачинета со интригантски моменти, преполна со емоции, страв кој го обзема читателот
Страница 150 од 167