Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, синоќа до Општинската изборна комисија ги достави кандидатурите за градоначалник на општина Струмица и…
Синоќа околу 20 часот е извршен обид за кражба на дел од опремата која ја напојува Саат кулата на градскиот…
Делегатите на Општинската организација на СДСМ во Струмица, вечерва во Домот на АРМ во Струмица одржаа Конференција на која ги…
Делегацијата од градот Електростаљ од Московската област на Руската федерација, која втор ден престојува во општина Струмица, денеска оствари средба…
Општинската организација на СДСМ во Струмица вечерва официјално ќе ги објави и промовира кандидатот за градоначалник д-р Коста Јаневски и…
Александар Донев, претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Ели Панова од Унија на жени, Владимир Ристов од Унија на млади…
Веќе се знаат кандидатите кои ќе се борат за градоначничките фотелји во струмичките општини Василево, Босилово и Ново Село. Од…
Интересна фотографија од натпреварот помеѓу Шкендија и Работнички во Ѓорче Петров, на која се гледа како голманот на Шкендија и…
Центарот за истражување и анализи „НОВУС“ од Струмица утре (четврток 14 септември), во Домот на АРМ во Струмица, со почеток…
Делегација од градот Електростаљ од Московската област на Руската Федерација, од денеска е во неколкудневна посета на општина Струмица. Посетатата…
На 29 септември со почеток во 20:00 часот во големата сала на НУЦК „Антон Панов“ во Струмица ќе биде одиграна…
Погледнете го прекрасното видео, снимено од дрон, во продукција на „eppstudio“. Навистина Струмица изгледа прекрасна од птичја перспектива, посебно во…
Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов, денеска оствари средба со амбасадорката на Јапонија, Кеико Ханеда, амбасадорката на Република Србија, Душанка…
Вечерва во градот на раната младост на Ристо Шишков, во Струмички храм на културата, пред струмичани и голем број на…
Познатиот струмички лекар, специјалист-интернист, актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија, д-р Коста Јаневски, е кандидатот за градоначалник на општина…
Подолг период тротоарот покрај училиштето „Сандо Масев“ на улицата „Ванчо Китанов“ во Струмица, секојдневно во текот на денот и ноќта…
Од МВР со соопштение за вчерашната несреќа во училишниот двор на СОУ „Димитар Влахов“ во Струмица, каде почина 17-годишно момче,…
Списанието „Убавина и здравје“ направи интервју со македонската кошаркарска легенда, струмичанецот Владо Илиевски, за чие име се врзани најважните поени…
Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу, со своите соработници, денеска, ја посети општина Струмица. Тој на градоначалникот на општина Струмица,…
Струмица денеска ја одбележува 73-тата годишнина од ослободувањето на градот. По тој повод се одржа чествување пред Споменикот на Револуцијата…
Страница 2 од 182