Еколошкото друштво „Планетум“ во рамките на проектот финансиран од општина Струмица за 2017 година, постави вертикална зелена градина, висока 3…
Струмичките Социјалдемократи вечерва и официјално го промовираа кандидатот за градоначалник на општина Струмица, д-р Коста Јаневски и кандидатите за советници…
Македонија се повеќе ужива во гледањето на светски натпревари на домашен терен, воглавно на Националната арена „Филип II Македонски“, но…
ВМРО-ДПМНЕ реагираше дека кривичната пријава што СВР Струмица ја поднесе за градоначалникот на општина Ново Село, Блажо Велков, е монтирана,…
Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов, денеска со реакција на прес конференцијата на Александар Донев од ОК на ВМРО-ДПМНЕ во…
Пријава за злоупотреба на службената положба против градоначалникот на општина Ново Село, Блажо Велков, денеска поднесе СВР Струмица. Како што…
Носителот на листата на советници во Советот на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Александар Донев, на…
Фудбалската федерација на Македонија денеска соопшто дека започнува продажбата на влезници за натпреварите Македонија - Лихтенштајн во Струмица. За натпреварот…
Крилниот играч на Академија Пандев, Љупчо Дориев доби повик од селекторот Игор Ангеловски за претстојните два квалификациски натпревари на македонската…
Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица со реакција на денешната прес конференција на носителот на листа за членови на…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата, Коста Јаневски, ја побара поддршката од струмичани, за, како што…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Марјан Бајрактаров, на стартот од предизборната кампања…
Претседателот на ОО на СДСМ во Струмица и носител на советничката листа на СДСМ и Коалицијата за општина Струмица, денеска…
Кон крајот на октомври во Струмица, ќе се организира бугарско-македонски Бизнис форум под покровителство и учеството на премиерите од двете…
Во петокот, во официјалната програма на 36-то издание на Интернационалниот филмски фестивал во Њу Џерси, се случи свечената американска премиера…
ФК „Академија Пандев“ со уште еден одличен натпревар и нова победа, овој пат на гостински терен, на арената „Филип Втори“…
Ниту еден од пријавените филмови не ги исполнува естетските и наративните критериуми за да биде македонски кандидат за Оскар, од…
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Ванковер Манчев, денеска на својот профил споделувајќи ја веста на www.strumicanet.com, во врска со резултатите од анкетата…
Кандидатите за градоначалник на општина Струмица, Марјан Бајрактаров од ВМРО-ДПМНЕ и Коста Јаневски од СДСМ, денеска напладне потпишаа Кодекс за…
Во интернет анкетата што ја постави порталот на Радио СтрумицаНет, во период од 20 септември во 20:00 часот до 23…
Страница 9 од 192