Денеска во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, во рамките на мини Саемот на книгата на издавачката куќа „Македоника…
Ученици од СОУ „Никола Карев“ од Струмица на вчерашната завршна сесија од проектот „Прва светска војна и млади - мир…
Отчетна, одговорна, транспарентна и секогаш отворена за соработка со граѓаните, ова се квалификациите кои што општина Струмица ги добиваше од…
Фондацијата за развој на мали и средни претпријатија од Струмица, започнува со имплементација на проект од ИПА Програмата за прекугранична…
Во рамките на Проектот на УСАИД за меѓуетничка интеграција во образованието, имплементиран од Македонскиот центар за граѓанско образование од Скопје,…
Синоќа околу 1 часот по полноќ избувнал пожар од електричните броила на ЕВН во зградата - „кулата“ до самиот ТЦ…
Од денеска во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица е отворен мини Саем на книгата на издавачката куќа „Македоника…
СВР Струмица информира дека по пријава на родител, вчера утрото околу 07:00 часот, 13-годишно девојче заминало од својот дом во…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре, (четврток, 16 март), во периодот од 09:15 до 15:00 часот ќе…
И синоќа од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, на протестниот марш низ улиците на Струмица упатија несогласување со таканаречената „тиранска…
Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Отвори истражна постапка против висок функционер на општина Струмица поради основано…
По викендот, од денеска во Струмица продолжија протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Протестите започнуваат во 18 часот од…
Градоначалникот на општина Петрич, Бугарија, Димитар Брчков, во придружба на своите најблиски соработници, денеска беа во посета на општина Струмица,…
Струмица со години не добива никаква поддршка од државата за крупни проекти зашто постојано локалната и централната власт се во…
Утринава околу 5 часот, на излезот од Струмица кон Радовиш, во непосредна близина на Бензинската станица на „Лукоил“, се случила…
Копија од чудотворната икона на Богородица Брзопослушница, пред која проговори 18-годишно немо момче од Струмица, во почетокот на декември минатата…
Чудотворната икона на Богородица Брзопослушница пристигна во Струмица. Во чест на големиот настан од страна на Струмичката епархија беше организиран…
Од 15 до 18 март, во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, ќе се одржи Саем на книгата на…
Лидерот на табелата во Втората фудбалска лига на Македонија, ФК Академија Пандев, продолжува со победнички изданија во Втората лига. Денеска…
Струмица го има со сигурност најсовршениот угостителски објект во Македонија. Ресторанот „Шалом” е место каде аристократскиот пречек, топлата атмосфера и…
Страница 9 од 157