Традиционалната манифестација „Матурска парада 2017“ се одржа денеска напладне на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, а струмичките матуранти точно напладне,…
Со започнувањето на зонското паркирање, јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ ги известува станарите на улицата „Младинска” (од булеварот „Гоце Делчев“ до…
Натпреварот од квалификациите за Светското првенство во Русија помеѓу Македонија и Албанија најверојатно ќе се игра во Струмица - објави…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (петок, 19 мај), во периодот од 09:00 до 14:30 часот, ќе…
Од 19 до 24 мај, Струмица по втор пат ќе биде домаќин на заеднички промотивен настан „Ајде да читаме“ на…
Ученичките од ОМУ „Боро Џони“ во Струмица, Ана Мазнејкова, првоодделенка во класата на професор Ленче Мазнејкова и Ивана Мазнејкова, петтоодделенка…
Во „Спорт Лајф“ во селото Босилово, струмичко, на 13 мај, освоен е 43-от МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ на Државна видеолотарија. Добитник…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека поради дефект на водоводна линија, денеска (четврток, 18 мај), во периодот од 09:00 до…
Фудбалски празник во Струмица кое оддамна се нема случено во градот на најголемите македонски спортисти. Куп финале помеѓу Шкендија и…
Граѓани од повеќе градови низ Македонија деновиве интензивно се организираат за да присуствуваат на фудбалскиот натпревар во македонскиот КУП меѓу…
Почна матурантското славје, матурантите на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица играат и се веселат...
Поранешниот струмички градоначалник и лидер на СДСМ, Зоран Заев, денеска напладне и официјално го доби мандатот за формирање нова Влада…
Преку проектот „Јакнење на меѓуетничката соработка во општините“, имплементиран од страна на Македонскиот центар за граѓанско образование од Скопје (МЦГО),…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица ги известуваат граѓаните дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во…
Фудбалерите на „Пелистер“ од попладнево тренираат на стадионот на ФК „Хоризонт“ во Турново пред утрешната битка со ФК „Шкендија“. Иако…
Тетовци својот последен тренинг го одржаа дома, вечерва во Струмица само ќе преспијат и без тренинг ќе го дочекаат утрешното…
Ниската сообраќајна култура на возачите веќе подолго време создава сериозни проблеми на пешачките зони во градот Струмица. Узурпирани тротоари од…
Младинците на Одбојкарскиот клуб „Струмица“ се прваци на Македонија, освојувајќи ја младинската лига во одбојка на Македонија. Денеска во финалето…
Утре на стадионот „Младост“ во Струмица ќе се одигра еден од најважните натпревари сезонава во македонскиот фудбал. Шкендија или Пелистер,…
Денеска со соопштение до јавноста се огласи Државниот инспекторат за локална самоуправа од каде нагласуваат дека мандатите на советниците во…
Страница 8 од 168