Синоќа на јубилејното 20-то издание на мега-популарната манифестација „Златна Бубамара на популарноста“, светскиот трубач од Струмица, Џамбо Агушев, по трет…
Струмичанката Александра Јанева ја започнува 2017 година со нова емотивна балада. Денес преку социјалните мрежи таа на своите фанови им…
Основното Јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координација со Основното Јавно обвинителство во Струмица, превзема дејствија за…
Седум лица од кои три потешко се повредени во сообраќајна незгода која вчера околу 3:30 часот се случила кај кружниот…
Евроамбасадорот Самуел Жбогар е во посета на општина Струмица, во рамките на кампањата „ЕУ за тебе“. На средбата со ВД…
Седум лица се повредени од кои тројца со потешки повреди, во сообраќајната незгода која се случила утринава околу 4 часот…
Виолета Митровска е „вештата жена“, која ќе ја претставува општина Струмица на Републичкиот натпревар „Вешта жена 2017“, која ќе се…
Евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска ќе ја посети општина Струмица во рамки на кампањата „ЕУ за вас“. Жбогар ќе се сретне…
Да се стане ловџија во Македонија е вистинска голгота, тврдат за порталот „Сакам да кажам“ љубителите на ловот од струмичко…
Екипата на женскиот фудбалски клуб „Тиверија“ од Струмица го освои првиот КУП на краневалот, кој се одржа вчера и денеска…
СВР Струмица информира дека е пријавена тешка кражба од непознат сторител која се случила во викендица сопственост на Н.Т. од…
Синоќа во Хотел „Вила Парк“ во Струмица се одржа традиционалната Ловечка вечер во организација на Ловното друштво „Беласица“ од Струмица,…
Во организација на женскиот фудбалски клуб „Тиверија“, Струмица е домаќин на меѓународен турнир во женски фудбал, „Куп на карневалот“, кој…
Демократскиот Сојуз на Павле Трајанов денеска во центарот на Струмица отвори своја канцеларија, каде членството од оваа партија ќе може…
Довчерашниот заменик градоначалник Костадин Костадинов е именуван за ВД градоначалник на општина Струмица. Вака одлучија мнозинството советници од Коалицијата на…
Советничката група на Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, два часа дебатираа околу оставката на заменик градоначалникот Костадин Костадиновски,…
Женскиот фудбалски клуб Тиверија Струмица ќе биде домаќин на „Купот на карневалот“, кој ќе се одржи во сабота и недела,…
Заменик градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов, си поднесе оставка и се врати на функцијата советник во Советот на општина…
Се известуваат корисниците на вода од водоснабдителниот систем на градот Струмица и населените места, дека интервенцијата на ЕВН – Електрани…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека прекинот на водоснабдувањето во поголем дел од градот Струмица и некои населени места, кој…
Страница 7 од 150