Кадетките на Одбојкарскиот клуб „Наковски Волеј“ по втор пат Шампиони, откако вечерва во Спортската сала на СОУ „Димитар Влахов“ во…
По една деценија Струмица доби прволигашка екипа. Фудбалскиот клуб „Академија Пандев“ и официјално Шампион во Втората фудбалска лига на Македонија.…
Екипата на ФК „Беласица“ од Струмица од следната сезона ќе се натпреварува во Втората лига. Струмичани вечерва го прославија големиот…
Во изминатите неколку месеци во регионалната канцеларија на AVON во Струмица се организираат креативни настани од отворен тип на кои…
Утре завршува одбојкарскиот шампионат на Македонија во кадетска конкуренција, а новиот државен првак ќе бидат или струмичанки или штипјанки. Во…
„Изградбата на Ободниот канал иако беше обврска на државата, таа тоа не го направи, поради што граѓаните во долниот дел…
„На толкаво големо количество на дожд наврнат во нашиот град, денеска ги поминавме сите улици и можам да кажам дека…
По вчерашното невреме кое што ја зафати општина Струмица, а по кое веднаш интервенираа екипи на ЈПКД „Комуналец“ и Противпожарната…
По обилните дождови кои ја зафатија Струмица вчера во попладневните часови, состојбата во подземниот паркинг е стабилизирана и истиот работи…
Во изминатите 24 часа, заклучно со 08:00 часот утрово, во Струмица наврнало најмногу дожд, дури 71 л/м², најмалку во Крива…
Со богата и свечена програма, денеска беше одбележан патрониот празник на општинското основно училиште „Маршал Тито“ во Струмица. Програмата ја…
Општинското основно училиште „Маршал Тито“ во Муртино, денеска го одбележа патрониот празник. Во училишниот двор беше изведена богата програма на…
Фудбалерите на „Беласица“ со победа го завршија третолигашкото натпреварување во источната група. Во рамките на последното коло славеа против „Осогово“…
Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ ги известува сите правни лица чии продажни места се наоѓаат на плоштадот „Гоце Делчев“, а во…
Околу 10 пријави од граѓаните за потреба од помош по силното невреме што го зафати градот Струмица - информираат за…
Во изминатите 9 часа во Струмица наврнале 19 л/м² воден талог, а во текот на ноќта се очекуваат повторно врнежни…
Врнежите кои траеја со посилен интензитет околу 30-тина минути, поплавија дел од улиците „Младинска“, „Браќа Минкови“, „Максим Горки“, „Атанас Караманов“…
Екипи на ЈПКД „Комуналец“ веќе се излезени на терен и работат на отстранување на последиците од силниот дожд кој што…
Обилните врнежи од дожд предизвикаа големи проблеми низ улиците на Струмица и дворовите од семејни куќи на струмичани. Невремето предизвика…
Општина Струмица ги повикува граѓаните и правните лица кои имаат проблеми од невремето што ја зафати попладнево општината и имаат…
Страница 6 од 168