Ученикот од четврта година при СОУ „Јане Сандански“ во Струмица, Димитар Бајрактаров, под менторство на професорката Софија Тошева, повторно го…
Во преполнета сала, пред навивачка атмосфера за домаќините во Пробиштип, струмичани со победничко славје. Одбојкарите на Струмица со резултат од…
Во вториот натпревар од 4-то коло во Плеј-аут лигата, кошаркарите на Струмица на гостувањето кај Вардар славеше победа со 55:50…
Весникот „Фокус“ пишува дека познатиот музичар од Струмица, Зоран Маџиров, познат во светот и како „човекот со шишињата“, поради својата…
Екипата во одбојка на СОУ „Никола Карев“ од Струмица е државен шампион, победувајќи ја екипата на Средното спортско училиште „Методи…
Девојките на Одбојкарскиот клуб „Виктори Волеј“ од Струмица, во рамките на осминафиналето за пионери, на домашен терен ќе ги одмерат…
Tрадиционалната акција за генерално чистење на градот и населените места која годинава се спроведува под мотото „За чиста струмичка пролет“,…
„Да се распишат нови избори и македонскиот народ да добие фер шанса да се изјасни дали сака да гласа за…
ЈПКД „Комуналец“ започна со изградба на фитнес зона во големиот Градски парк во Струмица, веднаш до обновеното детско игралиште. Зоната…
Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ започна со пролетното одржување на хоризонталната сигнализација во централното градско подрачје. Со обележувањето најпрво се опфатени…
Одбојкарите на Струмица ќе бидат дел од финалето на машкиот одбојкарски Куп на Македонија, заедно со одбојкарите на Лешок. Струмичани…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре, (петок, 31 март), во периодот од 08:50 до 11:30 часот ќе…
ФК „Академија Пандев“ од Струмица денеска ги тестираше ГПС уредите „GPEXE“, со кои ќе ја следи работата и перформансите на…
Во селото Баница се гради водоводна линија за приклучок на домаќинствата на водоводната мрежа на ЈПКД „Комуналец“ од Струмица. Деновиве…
Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов, денеска информираше за финансиската поддршка на здруженијата на граѓани и фондации од општинскиот буџет…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (четврток, 30 март), ќе има прекин на електричната енергија на дел…
ЈПКД „Комуналец“ од Струмица со поинтензивни активности на просторот на поранешната касарна, каде што согласно новите урбанистички планови се градат…
По повод набавката на GPEXE системот за тренинг мониторинг, ФК „Академија Пандев“ од Струмица, утре организира презентација на можностите и…
Младиот виртуоз на гитара, струмичанецот Стојан Стојанов, на меѓународниот натпревар „Отворена планета - Отворена Европа“, кој се одржа од 21…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека утре (среда, 29 март), во периодот од 09:15 до 15:00 часот ќе…
Страница 6 од 157