Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица со реакција на денешната прес конференција на носителот на листа за членови на…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата, Коста Јаневски, ја побара поддршката од струмичани, за, како што…
Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Марјан Бајрактаров, на стартот од предизборната кампања…
Претседателот на ОО на СДСМ во Струмица и носител на советничката листа на СДСМ и Коалицијата за општина Струмица, денеска…
Кон крајот на октомври во Струмица, ќе се организира бугарско-македонски Бизнис форум под покровителство и учеството на премиерите од двете…
Во петокот, во официјалната програма на 36-то издание на Интернационалниот филмски фестивал во Њу Џерси, се случи свечената американска премиера…
ФК „Академија Пандев“ со уште еден одличен натпревар и нова победа, овој пат на гостински терен, на арената „Филип Втори“…
Ниту еден од пријавените филмови не ги исполнува естетските и наративните критериуми за да биде македонски кандидат за Оскар, од…
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Ванковер Манчев, денеска на својот профил споделувајќи ја веста на www.strumicanet.com, во врска со резултатите од анкетата…
Кандидатите за градоначалник на општина Струмица, Марјан Бајрактаров од ВМРО-ДПМНЕ и Коста Јаневски од СДСМ, денеска напладне потпишаа Кодекс за…
Во интернет анкетата што ја постави порталот на Радио СтрумицаНет, во период од 20 септември во 20:00 часот до 23…
Пет гола во мрежата на Осогово од Кочани на стадионот „Младост“ од струмичка Беласица. По два гола постигнаа Георгиев и…
Ростерот на Струмица за следната сезона од денеска е побогат за уште едно странско име. Раководството на прволигашот КК Струмица…
Навидум ден без автомобили, но коловозите полни, сите си ги користат автомобилите, само учениците организирано од професорите по спорт дојдоа…
Македонскиот одбојкарски репрезентативец, 29-годишниот струмичанец Ангел Николов, игра во францускиот одбојкарски клуб „Бове“, каде ја продолжува својата одбојкарска кариера во…
Утре на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица со почеток во 10:00 часот, по повод светскиот Ден без автомобили, ќе се…
Во организација на женскиот одбојкарски клуб „Наковски Волеј“, во сабота (23 септември), во Спортската сала на СОУ „Димитар Влахов“ во…
Општина Струмица и денеска продолжи со планираните градежни активности. Во населеното место Попчево извршено е бетонирање на една улица и…
Од синоќа во 20:00 часот, Радио СтрумицаНет преку апликацијата „Strawpoll“ постави анкета за корисниците на интернет со прашањето: За кого…
Голем број торотоари долж улиците во централното градско подрачје на Струмица се паркинг места за автомобили, а пешаците ги користат…
Страница 1 од 183