Одлична игра на одбојкарките на „Наковски Волеј“ во спортската сала на СОУ „Димитар Влахов“ во Струмица. Го надиграа фаворитот на…
Дебата за подобрување на статусот на припадниците на ЛГБТИ заедницата, како дел од проектот финансиран од УСАИД се одржа денеска…
Здружението на граѓани Центар за истражување и анализи „НОВУС“ од Струмица, го реализира проектот „Прибирање и обработка на информации од…
Кошаркарите на „Струмица“ денеска во Битола го победија „Пелистер“ во рамките на 7-то коло и со тоа ја запишаа првата…
Утрово во 04:40 часот на патот Струмица - Радовиш, кај селото Воиславци во сообраќајка загина 19-годишно момче од Радовиш -…
Австрискиот бренд „Брамак“ - светски познатиот производител на керамиди, повторно ја награди Струмичката компанија „Разнопромет АС“ за најдобар трговски промотор…
Учениците Тијана Иванова, Магдалена Стојанова и Ивана Цветанова под менторство на професорките Верица Јанкова и Натка Јанкова од СОУ „Јане…
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска во хотелот „Вила Парк“ во Струмица имаше свое обраќање во рамките…
Во Одделението за акушерство и гинекологија при ЈЗУ „Општа Болница“ во Струмица е поставен нов софистициран инкубатор за предвремено родени…
Потребна е поголема промоција на Народниот правобранител и негово доближување до граѓаните за да може да се запознаат со моќта…
Синоќа во малата сала на Центарот за култура „Антон Панов” во Струмица се одржа „Вечер на македонскиот афоризам“. На оваа…
Поп-пејачката Александра Јанева од Струмица, препознатлива по својот моќен вокал и фестивалски евергрин рефрени направи целосна трансформација за новата песна…
Во Струмичката библиотека „Благој Јанков Мучето“ се одржа Поетска вечер на писатели од Струмица и Велес, на која пред љубителите…
По 12 години градоначалник на општина Струмица, на која што и го трасираше европскиот пат и ја направи најпосакувано место…
Компанијата „Лотус-М“ од Струмица ја прошири својата дистрибутивна продажна мрежа со отворање на еден од најголемите салони за продажба на…
Во организација на Локалниот економско социјален совет и Одделението за локален економски развој на општина Струмица, а во соработка со…
Претставници на Општина Струмица учествуваа на дводневна работилница во рамките на програмата на Светска банка „Дијалог меѓу градовите“. На работилницата,…
Во изминатите 12 часа, односно денеска од 07:00 до 19:00 часот во Струмица наврнале 24 литри на м² дожд, додека…
Шеесеттина момчиња и девојчиња, членови на фудбалските клубови „Академија Пандев“, „Беласица“, „Тиверија“, „Мак-Струмица“, и ЖФК „Тиверија“, беа дел од денешната…
Струмичката естрада во организација на Младинскиот Совет на општина Струмица, синоќа одржаа хуманитарен концерт за собирање финансиски средства за продолжување…
Страница 1 од 198