Портпаролот на ОО на СДСМ во Струмица и кандидат за пратеник во ИЕ4, Коста Костадинов, денеска на прес конференција обвини…
Големиот билборд на носителот на листата за пратеници во ИЕ4 на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, поставен во центарот на Струмица
Прес конференција на портпарол на ОО на СДСМ во Струмица и кандидат за партеник во Изборната единица 4, Коста Костадинов
Таму од домаќините се информираа за историјата на изложените икони од 15-от до 19-от век, создадени од анонимни творци, икони…
Според д-р Николов, последните три години, континуирано Струмица е еден од подобрите центри во Македонија каде што се работи „скрининг…
Во Добрејци и Банско, како и во КПУ „Затвор Струмица“, жените организираа акција бесплатно мерење шеќер во крвта и советодавни…
Ели Панова, вработена како правник во АД за стопанисување со станбен и деловен простор на РМ - Подружница Струмица, е…
Според нашите информации, уште четворица од Струмица се на оваа листа, покрај Николов
Веднаш зад Груевски, како втор кандидат е Васил Пишев, кој и досега беше пратеник од оваа партија. Од струмичани, како…
Лазаров е четврти на листата на оваа Коалиција во четвртата Изборна единица, каде носител е екс-разузнавачот Слободан Богоевски
Струмичкиот градоначалник и лидер на СДСМ, Зоран Заев, денеска од Струмица вети дека, како што рече, по победата на 11…
Костадинов потсети дека лошите политики на Никола Груевски и неговите соработници се најголемата причина за иселувањето на младите
Вечерва во Центарот за култура, во организација на Унија на млади сили при ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, беа промовирани…
И денеска партеникот Васил Пишев со прес конференција, обвинувајќи го струмичкит градоначалник Зоран Заев за нереализирани проекти
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Васил Пишев на денешната прес конференција истакна дека Општина Струмица има право да стопанисува и управува со…
Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Ванковер Манчев, денеска на прес конференција, што ја одржа кај спортскиот комплекс…
Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица од синоќа е сместен во новите простории кои се наоѓаа во првата зграда од…
Свеченото отворање на новите партиски простории на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, во петок во 20:00 часот, е во пресрет…
Тој на Локалните избори во 2013 година вети изградба на нов Мултифункционален пазар, кај поранешната касарна на површина од 15.000…
Од Општинската организација на СДСМ во Струмица со реакција на вчерашната изјава на директорот на ЈП „Македонски шуми“ - Подружница…
Страница 5 од 11