Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Ванковер Манчев, на денешната прес конференција говореше за претстојните проекти
Тој како една украсна птица упорно ги повторува небулозите и нападите на неговиот обвинет шеф кон лидерот на СДСМ
„Зоран Заев секојдневно шетајќи се низ Mакедонија ветува брда и долини, лажејќи ги граѓаните со нереални проекти“ - ова на…
Согласно порастот на платите и трошоците, пензиите ќе ги зголемуваме два пати годишно. На крајот на годината Владата ќе носи…
Изградбата започнува 2017 година, а ќе заврши во 2020 година, а за него предвидени се 75 милиони евра
На денешната прес конференција, Васил Пишев, вели дека Зоран Заев и СДСМ немат никаков кредибилитет да говорат за минималната плата
Заев најави укинување на персоналниот данок во земјоделството, воведување на државна социјална пензија
Ванковер Манчев, кандидат за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ4, денеска на прес конференцијата говореше за земјоделието од Програмата „Реално“
Пред граѓаните од ова населено место кандидатите за пратеници Катерина Кузмановска, Коста Јаневски и Костадин Костадинов го претставија Планот
Носителот на кандидатската листа за пратеници на Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ4, Никола Груевски, во придружба на кандидатите
Поразувачки е фактот што Република Македонија во 21 век има проблеми на животната средина, карактеристични за земјите од третиот свет
Наместо пошумена и зелена Македонија, денеска, имаме голи ридови и планини
Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Васил Пишев, на денешната прес конференција вели дека Зоран Заев правел класична измама со повратот…
Кандидатите за пратеници на СДСМ од Струмица, д-р. Коста Јаневски и Костадин Костадинов, денеска беа на средби со стопанственици во…
Лагите и манипулациите за наводни поделби и федерализации кои ги користи Груевски, почнаа да ги користат и неговите послушници во…
Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Васил Пишев, на денешната прес конференција ги осуди изјавите на Зоран Заев за редефинирање на…
Кандидатот за паратеник од ВМРО-ДПМНЕ, д-р. Ванковер Манчев, ги најави проектите на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните 4 години
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата за пратеници во 4-тата Изборна единица, Никола Груевски денеска пред жителите на општина…
Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 4, Ванковер Манчев, денеска презентираше дел од Програмата на идната Влада предводена…
Портпаролот на Општинската организација на СДСМ во Струмица, Коста Костадинов, обвини дека власта ги злоупотребува службените возила за партиски цели
Страница 3 од 11