На 11-ти декември Струмица ќе го слави својот празник Свети Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици, а Македонија ќе слави слобода и сплотеност
Јаневски: Македонија е држава во која секој ден се живее се полошо. Стандардот опаѓа, сиромаштијата расте. Сега, имаме шанса за…
Од Муртино, Груевски порача дека во недела народот масовно ќе излезе и ќе стави крај на сето ова што го…
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од центарот на родната Струмица, денеска најави дека во наредните две години, Владата предводена од…
Претседателот на СДСМ и носител на листата за пратеници во Изборната единица број 4, Зоран Заев, денеска се сретна со…
Портпаролот на ОО на СДСМ во Струмица и кандидат за пратеник, Коста Костадинов, денеска од улицата која води кон турското…
Помина повеќе од една година, отткако цела македонска јавност виде и дозна за криминалното работење на градоначалникот на Струмица
Во периодот 2017-2020 година со заздравувањето на светската економија се очекува да продолжи натамошниот пораст на странските директни инвестиции
На денешната прес конференција кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ4, Ванковер Манчев, говореше дека институциите во регионот и во…
Ние можеме да констатираме дека единствен политичар во Македонија или во овој дел на Европа кој е аболициран за криминал…
Кандидатите за пратеници од СДСМ, Костадин Костадинов и Коста Јаневски вчера имаа средба со претставници на такси компани и превозници
Портпаролот на ОО на СДСМ во Струмица, Коста Костадинов, по синоќешниот Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, денеска…
На митингот во Струмица беа претставени кандидатите за пратеници од четвртата изборна единица, а се обратија струмичките кандидати за пратеници
Ова се основни инфраструктурни потреби на секој граѓанин и е срамно што до сега не е направено ништо
Владејачката ВМРО-ДПМНЕ вечерва со почеток во 20 часот на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица ќе го одржи големиот предизборен митинг
Струмичките кандидати за пратеници од СДСМ во Изборната единица број 4, денеска остварија средба со претставниците на граѓанскиот сектор
Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 4, Васил Пишев и денеска на прес конференција со обвинувања за, како…
Екстерното тестирање не ги оствари целите за кои беше воведен и служеше само за вршење притисок врз наставниците
Како што истакна д-р Кузмановска, целта на оваа средба беше да ги слушнеме нивните барања и потреби, а во исто…
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ почна да краде проекти, Пречистителната станица во Струмица веќе се гради
Страница 2 од 11