Шекеринска говореше за „бомбите“, за преговорите, за судските просеци против лидерот на СДСМ, Зоран Заев
ВМРО-ДПМНЕ и денеска побара оставка од градоначалникот Зоран Заев и распишување на предвремени градоначалнички избори
Душан Спасов на денешната прес конференција повторно побара градоначалникот Заев да свика седница
Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, ги повикаа струмичани масовно да се приклучат на големиот Народен собир
Општинската организација на Граѓанската опција за Македонија - ГРОМ од Струмица и денеска повторно побара оставка од Струмичкиот градоначалник
СДСМ во Струмица на денешната прес конференција со реакција на изјавите на Сашо Милковски од ГРОМ и Зоран Пакетов од…
ГРОМ побара градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, да си поднесе неотповитлива оставка од функцијата градоначалник
Барањето за свикување вонредна седница е доставено до градоначалникот Зоран Заев и претседателот на Советот на општина Струмица, Јосиф Христов
На Конференцијата учествуваа над 200 претставници од образовниот сектор од Јужниот и од Југоисточниот дел на Македонија
Toj денеска донираше спортска опрема во вредност од 60.000 денари на атлетичарката Катерина Димовска
Верица Буралиева, претседател ОО на ЛДП Струмица, најави дека во наредните денови ќе организираат уште неколку вакви донации
Пратеникот во Собранието на Република Македонија, Васил Пишев, до верниците кои го слават Велигден, упатува празнична честитка
Претседателот на ОО на СДСМ во Струмица, Марјан Даскаловски, по повод Велигден, упати честитка до граѓаните на општина Струмица
Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Зоран Пакетов, по повод големиот христијански празник Велигден, упати честитка до граѓаните на…
Една од нив е оваа во Здружението „Дистрофија“, каде што се дарува облека и играчки на најмалите штитеници
Милановиќ вели дека новата пролет ја носи вистината за Македонија, која открива со колкава сурова власт си имаат работа граѓаните
На денешната прес-конференција во Струмица, СДСМ презентираше снимки поврзани со, како што велат, изборниот „грабеж' во Струмица
Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, денеска со писмена реакција на вчерашната прес конференција на советниците од СДСМ
Советничката група во Советот на општина Струмица од редовите на СДСМ, денеска со прес конференција, како реакција на вчерашното напуштање…
Во организација на Форумот на жени при ОО на СДСМ Струмица, вечерва во преполнетата сала на НУЦК „Антон Панов“ во…
Страница 10 од 11