На денешната прес конференција на Општинската организација на СДСМ во Струмица, портпаролот Костадин Костадиновски, говореше за поразителните резултати
Соопштение/реакција на ОО на СДСМ во Струмица, по потпишување договор со „Џонсон Контролс“, за изградба на фабрика во Струмица
Споредбите за тоа, кој и на каков начин се грижи за младите во Струмица, се повеќе од непотребни. Јасно е…
Форумот на жени на СДСМ Струмица на Стара Нова година во посета на Здружението на глуви и наглуви лица
Меѓу општинското партиско раководство, членовите и симпатизерите на оваа партија беше и лидерот Зоран Заев
Унијата на млади сили ги повикува сите млади да ги посетат просториите на Леблебеџиската улица во Струмица, да земат учество…
Трибината ја отвори новиот претседател на младинскиот огранок во Струмица, Владимир Ристов, потенцирајќи дека младите од овие генерации имат чест
И од Општинската организација на СДСМ во Струмица, со реакција на денешната прес конференција на дел од советниците во Советот…
Спасов вели дека минатата година доставиле околу 200 предлози, од кои градоначалникот Зоран Заев им прифатил 150
Претседателот на струмичката Унија на млади сили, Владимир Ристов, од името на членовите, на пратеникот Гошев му подари роденденска торта
Според претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Зоран Пакетов, голем број граѓани денеска пред штандот дадоа свои идеи
Низ елегичните пораки и мисли на Антон Панов и неговата драма „Печалбари“, ќе ја насликаме голготата на младите луѓе и…
Од Општинската организација на СДСМ во Струмица, по денешната прес конференција на ОК на ВМРО-ДПМНЕ - Струмица со реакција на…
По вчерашната најава од Владата за отворање фабрика на „Џонсон Контролс“ и во Струмица, со инвестиција од 20 милиони долари…
Покривање на пазарот Чешел, Заев вети во 2011 година, дека ќе го направи во 2012 година и не го направи.…
Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општина Струмица, го повика градоначалникот Зоран Заев да поднесе оставка
Илија Патриков од ОО на СДСМ во Струмица, на денешната прес конференција говореше за партиските вработувања на функционери на ВМРО-ДПМНЕ…
Пакетов вели дека оваа средба е и да се сподели оваа теза на граѓаните, да се види дали е вистина…
Прес конференција на Општинската организација на СДСМ во Струмица за дезориентираното и манипулативно однесување на ВМРО-ДПМНЕ преку групата граѓани
Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, синоќа покрај базенот „Аквариус“, го одбележа големиот јубилеј, 25-тата годишнина од формирањето
Страница 9 од 11