Општинската организација на СДСМ од Струмица со писмена реакција на денешната прес конференција на Унија на млади сили
Прес конференција на Унијата на млади сили при ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица кај Индустриската зона Сачево
Општинската организација на СДСМ во Струмица со прес конференција за вчерашната посета на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски
Портпаролот на Општинската организација на СДСМ во Струмица на денешната прес конференција со реакција на изјавите на двајцата жители од…
Локалниот Огранок на Левица од Струмица по повод 21 Март – Денот на пролетта, Денот на екологијата, упатува АПЕЛ до…
Спасовски на крајот од средбата со граѓаните низ градот Струмица, во малиот градски парк одговараше на прашања од присутните
Коста Костадинов информираше дека и во Струмица изборните измами на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се потврдени со фантомски гласачи
Ние како советничка група поставивме многу прашања, на кои за жал добивме само половични или некомплетни одговори
Нерегуларностите во избирачкиот список ќе можат да се пријавуваат и во просториите на ОО на СДСМ Струмица
Како што истакнаа од Унијата на жени, целта е на скромен и достоинствен начин да се одбележи 8-ми март и…
Младите од ВМРО-ДПМНЕ денеска на плоштадот во Струмица на жените им делеа мали чоколада, убаво спакувани, со порака...
Традиционално, Форумот на жени при ОО на СДСМ денеска го одржа Осмомартовскиот марш по улиците на Струмица
Идејата за „отворање читална во Струмица“, во програмата на ВМРО-ДПМНЕ е дадена од млади луѓе на трибината на УМС, која…
Извршените претреси во Струмица, во Кабинетот на градоначалникот, воедно и претседател на СДСМ, Зоран Заев, се уште еден неуспешен обид…
Политичкиот подмладок на ВМРО-ДПМНЕ, разговараа со пратеникот Пишев за развојните младински политики, за идеите
„Вечер во чест на претседателот Борис Трајковски“, на која се говореше за животот и делата на претседателот
Портпаролот на ОО ма СДСМ во Струмица, Костадин Костадинов, на денешната прес конференција говореше за, како што рече „криминалните политики…
Младите Социјалдемократи од Струмица синоќа организираа герила акција, преку која упатија низа пораки до Никола Груевски
Трибината започна со едноминутно молчење во чест на загинатите во опожарувањто на селото Куклиш во далечната 1904 година
Најголем дел од решенијата се неосновани, затоа што таксата била платена, а тие сега ќе мора да се малтретираат и…
Страница 8 од 11