Прес конференцијата од зад камерите ја следеше и сопственикот на комплексот „Цареви кули“, Коце Ристовски, кој деновиве низ медиумите често…
Прес конференција на Општинската организација на СДСМ во Струмица за начинот и методите на информирање од, како што потенцираа
Доктор Катерина Кузмановска на денешната прес конференција на ОО на СДСМ Струмица, говореше за условите за работа на здравствените работници
„Спрегата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ, истражните органи и судството во Македонија, денес беше аргументирана на најмизерен начин“ - вели Костадинов
На денешната прес конференција, портпаролот на СДСМ Струмица, Коста Костадинов, даде пример како Општина Штип, раководена од градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ
Реакција на Општина Струмица на прес конференцијата на пратеникот Васил Пишев
Васил Пишев не одговори на неколку прашања. Во ова прилика му ги поставуваме повторно
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Васил Пишев денеска објави три нови релации за кои, како што рече, Општина Струмица плаќала двојно поскап…
Пратеникот во Собранието на РМ од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Васил Пишев и денеска со прес конференција за нови примери
Фатен во сопствените лаги Пишев се обидува со нови измислици да ги покрие криминалот на ВМРО-ДПМНЕ
И денеска прес конференција на пратеникот Васил Пишев за тендерите кои ги добил бизнисменот Лефтер Андонов и неколку негови фирми
Коста Костадинов, портпарол на оваа партија во Струмица, вели дека најголем губитник е Васил Пишев
Портпарол на ОО на СДСМ Струмица, Коста Костадинов, на денешната прес конференција, со реакција на обвинувањата на пратеникот Васил Пишев
Денеска уште една прес конференција на пратеникот Васил Пишев, по вчерашната реакција од Општина Струмица и демантот на фирмата „Тритерол“
Пратеникот Васил Пишев денеска на прес конференција го обвини струмичкиот градоначалник Зоран Заев, дека плаќал услуги за превоз на ученици
Овој пат со импровизација, младите читаа книги, на школски клупи пред платото на Центарот за култура, како дел од проектот…
Таа ги повика младите невработени струмичани до 29 години, да се пријават на овие обуки во Агенцијата за вработување во…
Од ОО на СДСМ во Струмица со реакција на вчерашната посета на Никола Груевски, со која го најави дооформувањето и…
Но, светската историја не памети еден премиер на држава цел час да чека да пристигне еден претседател на политичка партија
На денешната прес конференција на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица, д-р Катица Маранѓозова, се осврна на, како што рече, користењето…
Страница 7 од 11