Унијата на млади сили при ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица ги започна активностите за изработка на предлог програма наменета за…
На вчерашната прес конференција на Општинската организација на СДСМ, која ја одржавме како одговор на прес конференцијата на советничката група…
Советникот Методи Витанов, кој вчера на прес конференцијата пред општината беше дел од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, каде беше најавено…
По прес конференцијата на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, на која беше најавеното новото мнозинство со советникот Методи Витанов, прес конференција…
Советникот Мето Витанов од ВМРО-Народна партија, кој беше во коалиција со СДСМ, премина во Коалицијата „За подобра Македонија“ во Советот…
Даниела Стоилова Кечева од ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, денеска на прес конференција го обвини пратеникот Зоран Заев дека наместо…
„Програмата Реално ќе се реализира и во општина Струмица и во неа се предвидени значајни проекти од областа на културата.…
Унијата на жени при ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица ја продолжуваат традицијата на хуманоста за време на христијанските празници. Жените…
Дел од членовите на Унија на млади сили при ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица беа на празнично дружење во Црквата…
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Ванковер Манчев, денеска на прес конференција го обвини својот колега и лидер на СДСМ, пратеникот Зоран Заев…
„На последните предвремени Парламентарни избори народот достоинствено гласаше и мора да се почитува суверенитетот на гласачите во носењето на изборната…
Како прво здравството ќе им го вратиме на граѓаните и на здравствените работници
Во недела, да излеземе сите на гласачките места и одлучно да покажеме дека ЗАЕДНО МОЖЕМЕ. СПЛОТЕНИ, СО ЕДНА ЦЕЛ –…
Радио СтрумицаНет: Кои се проектите за Струмица и струмичко за кои ќе се залагате во Собранието на Република Македонија
Радио СтрумицаНет: Доколку би ја добиле власта, која е првата работа што ќе ја направите за Струмица?
Ве повикувам да заокружите број 1 и да гласате за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од господинот Никола…
Се обраќам до лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Со оглед на сите анкети, СДСМ ќе ги изгуби изборите. Зоран Заев…
Катерина Кузмановска, кандидат за пратеник од СДСМ во ИЕ4, вели дека со Планот за живот во Македонија, ќе се стави…
Шефот на Општинскиот Изборен штаб на СДСМ во Струмица, Јосиф Христов, на денешната прес конференција ги повика струмичани да ја…
ВМРО-ДПМНЕ и досега реално покажа дека има способен тим кој може да ја постави националната економија на здрави нозе
Страница 1 од 11